UMPRUM uděluje čestné doktoráty 6 významným osobnostem
Vytvořeno: 25. 4. 2018 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze uděluje po osmi letech čestné doktoráty. Titul Doctor honoris causa získají osobnosti, které se výrazně zasloužily o celospolečenskou rezonanci jednotlivých oborů, jimiž se UMPRUM zabývá. Laureáty jsou Kurt Gebauer, Charlotte Kotíková, Emil Přikryl, Helena Třeštíková, Rostislav Vaněk a Jana Zielinski.

Diplomy budou předány v pátek 11. května v prostorách nově zrekonstruovaného Uměleckoprůmyslového musea.

 

Jedná se o šestý ceremoniál udílení čestných doktorátů UMPRUM od roku 2000. V minulosti tento titul dostali Stanislav Libenský (2001), Josef Svoboda (2002), Adriena Šimotová a Jan Kaplický (2007), Damjan Prelovšek (2008) a Jitka Válová (2010).

V roce 2018 bude tento titul udělen hned šesti osobnostem. "Jsou to lidé, kteří se výrazně zasloužili o celospolečenskou rezonanci jednotlivých oborů, kterými se UMPRUM přímo zabývá, nebo z nich čerpá. Jsou to osobnosti, jejichž činnost má odezvu nejen v českém, ale i mezinárodním prostoru", říká k volbě laureátů rektor UMPRUM, prof. ak. arch. Jindřich Smetana. Konkrétně to jsou sochař Kurt Gebauer, teoretička umění Charlotte Kotíková, režisérka dokumentárního filmu Helena Třeštíková, architekt Emil Přikryl, grafický designér Rostislav Vaněk a kurátorka designu Jana Zielinski.