UMPRUM v Miláně - BECOME A PART OF US
Vytvořeno: 26. 3. 2015 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

UMPRUM na Ventura Lambrate ©Anna Pleslová

BECOME A PART OF US

 

 

 

Výstava projektů studentů Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze v rámci Ventura Lambrate/Salone Internazionale del Mobile v Miláně

Ventura Academies

Intersection Via Dei Canzi 19 /Via Gaetano Crespi 24

20134 Milano, Italy

 

Úterý 14. duben – Sobota 18.  duben   10,00 – 20,00

Neděle 19. duben                                         10,00 – 18,00

Vernisáž středa 15. duben                   20,00 – 22,00

 

V roce 2015 slaví pražská Vysoká škola uměleckoprůmyslová významné výročí. Na podzim roku 1885 byla oficiálně založena jako první vzdělávací instituce svého druhu v zemi a nyní o 130let později si toto jubileum bude připomínat sérií několika akcí.

Jedním ze zásadních prezentačních pilířů je každoroční účast na milánském veletrhu Salone del Mobile. Letos škola na nejvýznamnější veletrh nábytku a designu na světě vyrazí již pošesté. Na rozdíl od minulých let ale poprvé zvolí netradiční způsob, jak veřejnosti své práce představit.

Expozice Become a Part of Us se bude plně soustředit především na kreativní proces realizace a ne na samotné objekty. Studentský tým, tvořený mladými designéry z Ateliéru design nábytku a interiéru, přenese do milánské haly své domovské studio v poměru 1:1.  Návštěvníci dostanou skvělou příležitost stát se na krátkou chvíli součástí ateliérového života.  Aktivně se zapojí do procesu vývoje výrobků a zakusí tvůrčí atmosféru školy na vlastní kůži.

„K dispozici jsou polotovary produktů, které si návštěvník vlastnoručně sestaví. Výrobek nesoucí logo UMPRUM si odnáší a ihned používá, jak v Miláně, tak potom doma. Společná práce přináší bezprostřední komunikaci a diskuzi, která je pro každou tvůrčí činnost nesmírně cenná.“ Přibližuje vedoucí Ateliéru design nábytku a interiéru a zároveň prorektor UMPRUM  Jiří Pelcl letošní koncepci.

Výchozím materiálem pro tyto objekty - polotovary bude papír. Jiří Pelcl připomíná, že volba tohoto materiálu je pro dnešní dobu velmi symbolická  : „Vzkazuje nám, že tento obyčejný materiál posloužil lidské vzdělanosti a pokroku možná více než objevy ocele a ušlechtilých kovů, plastů a kompozitních materiálů  v současném světě nanočástic. Vzkazuje nám, že nemáme zapomínat na obyčejnost a střídmost při tvorbě věcí.“

Expozici doplní projekce školních krátkých filmů.

 

Tým designérů

Adam Štok, Natálie Bocková, Pavel Liška, Kateřina Kučerová and Zuzana Bošková.

 

Tvorba papírových objektů:

 

Cyril Dunděra, Magdalena Fiurášková, Ondřej Lalák, Barbora Vildová, Pavel Liška,

Adam Štok, Linda Vránová, František Zelinka