Úspěch v soutěži Cena Ludwiga Mosera
Vytvořeno: 6. 12. 2018 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

Letošní ročník studentské soutěže Cena Ludwiga Mosera vyhrál student Ateliéru skla František Jungvirt s kolekcí váz AFFINITY. Čestné uznání získal jeho spolužák Radek Brezar z Ateliéru produktového designu za dárkový předmět LUDWIG.

 

Cena v soutěži Ludwiga Mosera je jicž třetím úspěchem Františka Jungvirta v letošním roce. Ce svou kolekcí Váz Fleur Noir a Fleur Blanche získal cenu za řeneslnou kvalitu v soutěži Junior Glas Ways 2018 a dále získal dvě ceny v soutěži Master of Crysal pořádané společností Preciosa za svítilnu Barok.

Jeho další vítězná kolekce váz AFFINITY navazuje na tradici umělecké rytiny a malby. Využívá jedinečné barevnosti skloviny sklárny Moser a dokonalého řemeslného umu jejich mistrů. Nová podoba umělecké rytiny odkazující se k portrétní malbě italských mistrů. Zde doplněna o malbu současnou, která ji (rytině) dodává iluzivní prostor a podbarvuje emoci rytých portrétů. Sama však,  při otočení vázy, je jedinečným obrazem. Váza tímto nabývá mnoha podob.

 

Radek Brezar navrhl svou kolekci dárkových předmětů LUDWIG ještě jako student FUD UJEP. Jeho dárkový předmět poodhaluje tajemství moserovské barevné skloviny v tom nejširším způsobu, jsou možné její kombinace, mohou být podpořeny busem, rytím nebo pískováním.

Soutěž o nejlepší umělecký návrh pořádá již osmým rokem Sklárna Moser v Karlových Varech pro studenty středních a vysokých škol zaměřených na sklářství a umění. Do soutěže se přihlásilo třicet jednotlivců nejen z České republiky, ale i zahraničí. 

 

František Jungwirt - AFFINITY

Radek Brezar - dárkový předmět LUDWIG