Úspěch studentů UMPRUM v soutěži Talent designu 2016
Vytvořeno: 12. 5. 2016 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

Studenti UMPRUM získali pět ocenění v 7. ročníku soutěže Talent designu 2016 ve Zlíně. Porota tentokrát vybírala z 1 320 prací a polovina z nich byla od zahraničních účastníků. A práce se hodnotily v pěti kategoriích - Fashion design, Industrial design, Product design, Communication design a Art design.

 

První místo v kategorii Art design získala studentka Petra Roubalová z Ateliéru grafického designu a nových médií za projekt Demon, který vychází z ateliérového zadání Larp.

Další prvenství, a to v kategorii Fashion design, obhájila studentka Ateliéru designu oděvu a obuvi Petra Miklasová za kolekci plavek PLOVE. Druhé místo ve stejné kategorii dostala studentka Alžběta Dvořáková z Ateliéru K.O.V. s kolekcí kabelek ONE.

Úspěchy v kategorii Industrial Design sklízeli studenti Ateliéru průmyslového designu. Druhé místo za projekt Tramvaje pro Prahu bylo uděleno Tomášovi Chludilovi a třetí místo Tomovi Šindelářovi za vysokozdvižný vozík ANT.

 

Petra Roubalová Demon - 1. místo v kategorii Art design

Demon

Tento projekt vznikl na základě ateliérového zadání LARP – proměna osobnosti, její definice a vizuál. Vymyslela jsem si 3 neviditelné démony, kteří jsou součástí mé osobnosti. Každý z nich představuje opakovaný vzorec chování, který se váže ke konkrétní životní situací.

Pavlína Miklasová - PLOVE, 1. místo v kategorii Fashion design

PLOVE
Značka PLOVE vznikla před dvěma lety v rámci projektu "Moje značka" Ateliéru designu oděvu a obuvi. Jako jedna z mála módních návrhářů se věnuje autorským českým plavkám. Jejím kolekcím předchází experimenty, zkoušení a přemýšlení nad tím, co plavky jsou a mohou být.

Alžběta Dvořáková - ONE, 2. místo v kategorii Fashion design

ONE
Stěžejním prvkem celé práce je jeden kus kůže (plsti), který svým překrýváním, skládáním a spojováním vytváří kontejner. Veliký důraz autorka klade na zachování jednoduchého obdélníkového střihu, čistých linií, minimálního počtu šitých ploch a kovových prvků. S kůží pracuje podobně jako s papírem při  skládání japonského origami.

Tomáš Chludil - Tramvaje pro Prahu, 2. místo v kategorii Industrial design

Tramvaje pro Prahu
Návrh tramvaje vznikl v rámci semestrálního projektu ateliéru "Tramvaje pro Prahu". Studenti zde reflektovali potřeby cestujících, navazovali na tradici městské hromadné dopravy v Praze a celkovou atmosféru města.

Tom Šindelář - Vysokozdvižný vozík - Toyota ANT, 3. místo v kategorii Industrial design