Úspěchy Ateliéru produktového designu v soutěži Red Dot Award 2016
Vytvořeno: 4. 4. 2016 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

Ateliér produktového designu sklízel úspěchy v soutěži Red Dot Award. Prestižní červený puntík získal student Eduard Hermann za kolekci svítidel Ignis, které navrhoval pro sklárnu Bomma. Hned dvě ocenění si odnesli i vedoucí tohoto ateliéru, autorská dvojice Olgoj Chorchoj - Michal Froněk a Jan Němeček za kapesní nože Pocket navržené pro firmu Mikov a svítidla TIM pro Bomma, obojí již ověnčené cenou Czech Grand Design.

 

Nezávislá mezinárodní porota soutěže RedDot, složená ze 42 odborníků  - profesionálních designérů, profesorů a novinářů, vybírala z 5214 produktů z 52 zemí světa. Hodnotí se zejména míra inovace, kvalita zpracování, funkčnost, ale také ekologický dopad jednotlivých výrobků.

Eduard Hermann, student Ateliéru produktového designu, zaujal porotu svou kolekcí svítidel Ignis (latinsky oheň). Název svítidel společně s jejich čistým jednoduchým tvarem odkazuje na autorovu základní myšlenku, archetyp stolního svítidla proměněného v broušený křišťál. Herrmann dokonale využil kombinaci ručně foukaného křišťálu s unikátním know-how společnosti BOMMA – sofistikovanou technologií robotického brusu. Přesný řez rozptyluje světlo, a vytváří tak jedinečný efekt, který navozuje příjemnou atmosfér. Porota RedDotu rozpoznala, že IGNIS je exkluzivní objekt, který působí zcela výjimečným osobitým dojmem.

 

Tisková zpráva ke stažení