Úspěchy UMPRUM v soutěži Best in Design 2019
Vytvořeno: 6. 5. 2019 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

Studenti UMPRUM sklízeli úspěchy v soutěži Best in Design. První místo v kategorii Industrial Design získal Tomáš Chludil z Ateliéru průmyslového designu za návrh autonomních tramvají pro Prahu URBI. V kategorii Communication Design obsadila druhé místo Kateřina Šuterová z Ateliéru grafického designu a vizuální komunikace za redesign vizuálu Prague Philharmonia a třetí místo Michael Beneš z téhož ateliéru za vizuální styl Pivovaru NOZIB. Druhé místo v kategorii Fashion Design bylo uděleno Sáře Matysové z Ateliéru textilní tvorby za kolekci plavek Hydrocollection. Třetí příčku v kategorii Product Design obsadila Natálie Constantinová z Ateliéru průmyslového designu s Perfume Difuzers.

Best in Design je mezinárodní soutěž pro mladé designéry. Do soutěže se mohou přihlásit jak jednotlivci, tak autorské kolektivy ve věku do 30 let. Kromě ocenění ve čtyřech kategoriích - Industrial design, Product design, Fashion design a Communication design je udělována i hlavní cena Best in Design. Soutěž probíhá v rámci Zlín Design Week.

Tomáš Chludil, Ateliér průmyslového designu - diplomová práce URBI Autonomní tramvaj pro Prahu - Práce se zabývá problematikou městské hromadné dopravy v blízké budoucnosti. Výsledkem je návrh autonomní tramvaje pro Prahu v roce 2030

 

 

Michael Beneš, Ateliér grafického designu a vizuální komunikace - bakalářská práce NOZIB Brewery - NOZIB je nově založený létající pivovar zaměřující se na zajímavé a neobvyklé pivní styly vařené v jednorázových várkách. V rámci práce jsem prošel procesem od navržení značky a marketingové strategie přes výběr receptu a následné uvaření vlastního piva za asistence profesionálního sládka až po stočení a etiketování lahví. Při hledání způsobu, jak co nejlevněji a zároveň efektně označit široké spektrum předmětů v malých nákladech, jsem dospěl k použití lepících pásek. Dynamické pruhy pásky doprovázejí celý vizuální styl, který pracuje pouze s typografií (písma Roobert a Reckless) a nechává tak vyznít osobité názvy piv. Jednoduchý princip tvorby etiket umožňuje nespočet dalších variací v jednotném stylu.

 

Sára Matysová, Ateliér textilní tvorby -  "Hydro colletion” je inspirována cestou zbytkové mořské vody - Vincentky na zemský povrch. V tomto přírodním dialogu věnuji zvláštní pozornost rodné zemi obohacené o minerály a stopové prvky, které dělají tuto vodu jedinečnou. Dialog mezi elementem vody a zemí reflektuji skrze hi-tech materiál hydrogel, který dokáže absorbovat až 99% vody. Hydrogel smísený s pigmenty a minerální vodou Vincentkou zanechává na tkanině unikátní dezén, který je po každé aplikaci jedinečný a neopakovatelný. Výsledné dezény aplikuji na lycru, která je svými vlastnostmi nejpřirozenější pro vodní prostředí. Lycra se pro mne stala ideálním materiálem k vytvoření série plavek inspirovaných dialogem mezi vodou, zemí a člověkem.
Kolekce plovoucích objektů vychází z kruhového tvaru, který odkazuje na přirozený cyklus cirkulace vody v přírodě. Tento dokonalý tvar je selektován do jednotlivých pravidelných modulů různých rozměrů, které umožňují dokonalé splynutí s vodní hladinou. Přítomnost otvorů nás vybízí k vlastnímu využití a použití fantazie.

 

Natálie Constantinová, Ateliér průmyslového designu - Interiérový floristický aroma difuzér. Elegantní a subtilní skleněný objekt doplněný o detail z mosazi volně kopírující tvar větvičky. Difuzér je za pomocí alternativní floristiky naplněn suchými větvičkami dle Vašeho výběru. Můžete tak spojit příjemné s užitečným a při další procházce přírodou ozdobit svůj difuzér čím jen chcete. Přidejte oblíbenou aroma esenci a nechte interiér promluvit svojí vlastní řečí.

 

Tomáš Chludil - 1. místo v kategorii Industrial Design

Kateřina Šuterová - 2. místo v kategorii Communication Design

Michael Beneš - 3. místo v kategorii Communication Design

Sára Matysová - 2. místo v kategorii Fashion Design

Natálie Constantinová - 3. místo v kategorii Product Design