Ve snu to ale vypadalo jinak
Vytvořeno: 20. 1. 2016 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

Intermediální výstava - studenti a absolventi AVU, UMPRUM & FDU Plzeň

„Ve snu to ale vypadalo jinak” představí (ne)tradicne v Križovnické chodbě Národní knihovny České republiky kurátorský výběr Rudolfa Matějčka a Hany Smělé. Ačkoliv výstava není primárně ukotvena tematicky, vybrané projekty spojují narušené hranice snové atmosféry a deziluze reálného světa, banální situace v kontextu vědy a kultury nebo komplexní úvahy s autorskou myšlenkovou zkratkou.


Výstava se zaměřuje na audio-vizuální práce studentů i absolventů předních vysokých uměleckých škol, přicemž některé instalace, projekce ci kinetické objekty jsou často vytvořeny přímo pro daný výstavní prostor. Historický kontext Klementina navíc vybízí k návratu studentů umění na místo faktického založení a prvního sídla Akademie výtvarných umění prostřednictvím současných uměleckých intermediálních disciplín a postupů.

 

Za Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze se výstavy účastní Jan Boháč a Vojtěch Rada, Jakub Jansa, Tomoko Kumagai (JAP), Vincent Pieraerd (BE) a Jan Nálepa.

 

22. 1.–11. 2. 2016

Národní knihovna České republiky, Klementinum 190, Praha 1, přízemí

Výstava je přístupná přes hlavní vchod Národní knihovny / Klementina, ke vstupu je jen potřeba si zdarma převzít lístek na vrátnici knihovny.