Vojtěch Veškrna vítěz Self Publish Riga 2016
Vytvořeno: 16. 5. 2016 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

Student Vojtěch Veškrna z Ateliéru grafického designu a nových médií (veden doc. MgA. Petrem Babákem) vyhrál první místo v mezinárodní soutěži Self Publish Riga 2016 se svou knihou My Air Force.

 

Self Publish Riga je bienální série akcí věnovaná fotoknihám a kultuře autorských nakladatelství organizovaná ISSP v Rize (Litva) jako jedna z hlavních ací Riga Photomonth. Její součástí je i mezinárodní soutěž hodnotící autorsky vydávané knihy a knižní makety. Do letošního ročníku se přihlásilo 160 knižních počinů z celého světa. Do užšího výběru bylo vybráno 38 titulů. Vojtěch Veškrna se stal jejím vítězem se svou publikací My Air Force. 

 

Kniha My Air Force vychází z autorovy fascinace z létání, která ho provází již od dětství. Přivedl ho k ní jeho děděček, dříve letecký mechanik a tatínek, který mu dal základy létání a trávil s ním hodiny na leteckých simulátorech. Vášeň k letadlům se stala také tématem Vojtěchova magisterského studia. Ve své práci ukazuje sílu letadel, svobodu a lidi kolem. My Air force je konstelací věcí a lidí, kteří ho nechávají létat, i když je na zemi.

Podrobnější informace: http://www.veskrna.cz/gallery/my-air-force/