Vybrané ateliéry UMPRUM na Pokojích 2018
Vytvořeno: 31. 10. 2018 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

UMPRUM na výstavě Pokoje 

and there´s always music in the air

Vytvořeno: 31. 10. 2018
UMPRUM na výstavě Pokoje 

TINNITUS

Vytvořeno: 31. 10. 2018
UMPRUM na výstavě Pokoje 

Hakoniwa Garden

Vytvořeno: 31. 10. 2018

POKOJE 2018
7. ročník site-specific přehlídky mladého umění vybraných ateliérů českých vysokých uměleckých škol

9. - 18. 11. 2018

Kampus Hybernská, Hybernská 4, Praha 

 

Letošní přehlídky mladého umění POKOJE 2018 se zúčastní hned pět ateliérů Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze - Ateliér sochařství, Ateliér malby, Ateliér intermediální konfrontace, K.O.V. a Visual Arts Program. Mimo jiné grafiku Pokojů 2018 vytvořil student Ateliéru grafického designu a vizuální komunikace Filip Kopecký, jehož návrh byl vybrán v rámci OpenCallu.

 

Sedmý ročník přehlídky mladého umění POKOJE 2018 oživí od 9. do 18. listopadu prázdné místnosti Kampusu Hybernská na Praze 1. Jedinečná site-specific výstava je poprvé zastřešena jednotným tématem, kterým je “ozvěna”. Čtyři desítky místností tak ozdobí čtyři desítky projektů studentů z uměleckých vysokých škol. Tři nejzajímavější ocení odborná porota, do které zasedne i Kateřina Šedá. Unikátní výstavu mladého umění pořádá obecně prospěšná společnost Containall, která provozuje sezónní letní kulturní centra Containall Stromovka a Stalin.

 

Celkem 41 ateliérů ze 14 uměleckých vysokých škol a 9 měst ČR se zapojí do proměny 42 neobývaných místností Kampusu Hybernská na Praze 1. Každý z vybraných ateliérů má za úkol vytvořit site-specific instalaci, tj. instalaci navrženou přímo pro konkrétní místo, která musí s místem zároveň komunikovat. Novinkou letošního ročníku je jednotné téma, které musí studenti ve své tvorbě reflektovat. “Studenti mají vždy volnou ruku v přestavbě pokoje, mohou ho změnit zcela podle svých představ, pro letošní ročník však s ohledem na dané téma, kterým je “ozvěna,” vysvětluje myšlenku David Skála, spoluzakladatel kulturního centra Containall a spoluautor konceptu výstavy.

 

Motivace proměnit pokoj co nejzajímavějším způsobem je letos velká. Vedle divácké ceny rozhodne o třech nejlepších pokojích i odborná čtyřčlenná porota, ve které zasedne mimo jiné i známá brněnská umělkyně Kateřina Šedá. “Rozhodli jsme se oslovit významné osobnosti české umělecké a kunsthistorické scény, které ale nejsou spojeny s některou z vysokých škol, na nichž vystavující studují. Chceme tak studentům nabídnout odbornou zpětnou vazbu jejich práce, která bude zároveň odlišná od té, na kterou jsou zvyklí ze svých škol,” říká programová ředitelka výstavy Kristýna Péčová, studentka Katedry teorie a dějin umění UMPRUM.

 

Výstavu doplní i široký doprovodný program, který se letos zaměří především na workshopy, přednášky a performance. Více informací o výstavě a programu na webových stránkách www.prehlidkapokoje.cz.

 

Webové stránky: www.prehlidkapokoje.cz

Facebookové stránky: https://www.facebook.com/prazskepokoje/

Facebooková událost: https://www.facebook.com/events/438007210010303/