Výstava Paky Vlassopoulou – Be quiet
Vytvořeno: 22. 3. 2016 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

Další akce projektu Athény Partahhiana představí řeckou umělkyni Paky Vlassoupoulou a v galerii Nevan Contempo uvede výstavu Be Quiet.

 

Paky Vlassopoulou – Be quiet

25. 3.–7. 5. 2016

vernisáž výstavy ve čtvrtek 24. 3. v 18 hodin


Nevan Contempo, U Rajské zahrady 14, Praha 3

Přikazovací tón názvu výstavy řecké umělkyně Paky Vlassopoulou Be quiet svádí pozornost ke způsobům řešení aktuálních problémů Řecka, obecné problematiky mobility 21. století a také k zacházení s exponovanou a znovu expandující oblastí sochařství.

- - -
Paky Vlassopoulou (narozená 1985 v Řecku, žije v Athénách). Její práce se zabývá sochařstvím a problematikou jazyka, která je s ním spjata. Objekty přesahují vlastní formu a mohou být také vnímány jako slova a hmotné výpovědi. Práce Paky Vlassopoulou zkoumá a prozrazuje trvale složité vztahy mezi sochou, tělem a neadekvátností řeči či jazyka. Umělkyně se zúčastnila skupinových výstav v Řecku i v zahraničí, mezi nimi “Reverb: New Art from Greece” (Boston, USA/ 2014, kurátorky Evita Tsokanta, Eirene Efstathiou), “A thousand doors” (Gennadius Library, Athény/ 2014, kurátorka Iwona Blazwick,), “Afresh, A new generation of Greek artists”(National Museum of Contemporary art, Athény/ 2013, kurátorky Daphne Vitali, Tina Pandi, Daphne Dragona). Se svými kolegy umělci Chrysanthi Koumianaki a Kosmasem Nikolaou provozují v Athénách, Exarcheii nezávislý prostor pro umění 3 137, který založili v roce 2012. 
pakyvlassopoulou.wordpress.com

________________________________________________________

PŘIPRAVUJEME

Chrysanthi Koumianaki, Kosmas Nikolaou & Paky Vlassopoulou – 3 137
prezentace a diskuze
Ateliér fotografie, UMPRUM, nám. Jana Palacha 80, Praha 1
úterý 29. 3., 14 h
Prezentace společného projektu a ateliéru tří umělců 3 137 a rozprava o athénské umělecké scéně, institucích, strategiích a programu uměleckých iniciativ, politických změnách a výstavě documenta 14.
3137.gr
 
Paky Vlassopoulou – Aquarium
komentovaná prohlídka výstavy s umělkyní a kurátorkou Edith Jeřábkovou
Nevan Contempo, U Rajské zahrady 14, Praha 3
úterý 29. 3., 18 h
pakyvlassopoulou.wordpress.com


Pořádá Are, Nevan Contempo a UMPRUM v Praze za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstva kultury ČR, Magistrátu hl. města Prahy, Francouzského institutu a Goethe-Institutu v Praze. Poděkování The Emblem Hotel. 

zdroj webové stránky autorky: https://pakyvlassopoulou.wordpress.com/