Ateliér designu oděvu a obuvi a Ateliér módní tvorby na MBPFW
Vytvořeno: 26. 8. 2016 od Katedra užitého umění

Módní přehlídka Ateliéru designu oděvu a obuvi 

Japonsko klidná síla na Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Vytvořeno: 26. 8. 2016
Módní přehlídka Ateliéru módní tvorby 

x7 na Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Vytvořeno: 26. 8. 2016
Od 1. do 9. září v Prahu ovládne mezinárodní festival české a slovenské módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Tato pravidelná kulturní a společenská událost představuje od roku 2010 formou přehlídek nejlepší tuzemské módní návrháře a tematický doprovodný program. MBPFW podporuje lokální kreativitu, vyhledává nové talenty a inspiruje. Každý rok se ho účastní významné mezinárodní osobnosti módního průmyslu.
 
V jeho programu nechybí ani módní přehlídky ateliérů Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, která jako jediná vysoká škola má možnost předvést práce svých studentů mezi profesionály módní branže.
 
Představí se zde Ateliér designu oděvu a obuvi Liběny Rochové se svou nejnovější kolekcí Japonsko klidná síla, který inspiroval i úspěch předchozího projektu Ikonická recyklace v Tokiu. Studenti dostali za úkol co nejlépe pochopit japonskou kulturu, čemuž předcházela velmi precizní teoretická příprava. Následně dostali za úkol vytvořit profesionální kolekci zahrnující nejen modely samotné, ale i název, logo, propagaci a další nezbytnosti k uvedení na módní trh.
 

Dále UMPRUM reprezentuje Ateliér módní tvorby pod vedením Pavla Ivančice, který představí to nejlepší, co v něm za uplynulý rok vzniklo. V duchu filosofie ateliéru, který podporuje jedinečnost a individuální přístup ke studentům, se divákům představí 7 unikátních kolekcí od 7 mladých tvůrců.

 

Do programu MBPFW bude také zahrnuta přehlídka vítězů Van Graaf Junior Talent Card 2016 - Filipa Jakaba & Daniely Peškové a Kateřiny Plamitzerové - studentů a absolventů Ateliéru designu oděvu a obuvi.

 

Přehlídka Ateliéru designu oděvu a obuvi a Ateliéru módní tvorby se koná v pondělí 5. září v 15 hodin v Kotva - zásobovací garáže (Revoluční 655/1, Praha 1)

 

 
 
 
 

Tiskové zprávy ke stažení