Art of Fashion
Vytvořeno: 25. 4. 2016 od Ateliér designu oděvu a obuvi

Vybrané práce z úspěšného projektu Ikonická recyklace se představí na výstavě Art of Fashion v Hamburgu. K vidění zde budou oděvy, tašky, šperky a módní skici z New Yorku, Prahy a Hongkongu.

 

Jedná se již o páté představení úspěšného projektu Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM vedeného doc. Liběnou Rochovou. Modely inspirované slavnými módními domy měly zatím možnost se představit v Praze, Tokiu, New Yorku a ve Vídni.

Projekt Ikonická recyklace iniciovala v roce 2015 Dr. Elisabeth Längle. Tato přední rakouská módní odbornice spoluvytvářela například identitu značky Helmut Lang. Nyní studentům ateliéru Liběny Rochové věnovala několik ikonických modelů světových návrhářů z vlastní rozsáhlé sbírky. Jde například o šaty od Jeana Paula Gaultiera, Helmuta Langa, Donny Karan či YSL.

Zadáním studentské práce je vybrat si značku a vžít se do role jejího nově pasovaného kreativního ředitele. Konkrétním výstupem pak mají být tři modely a jeden doplněk navržené tak, aby vystihly identitu dané značky a žádoucím způsobem ji posouvaly vpřed. Přinést novou myšlenku a vtisknout značce vlastní tvůrčí rukopis je zásadním úkolem toho projektu.

„Vystihnout DNA ikonické značky, respektovat její povahu a povýšit ji o nový tvůrčí aspekt,“ upřesňuje záměr projektu vedoucí ateliéru Liběna Rochová. „Vstoupit do šlépějí výrazné značky je pro každého návrháře velkou výzvou. Schopnost vyjádřit existující styl značky a dále ho inovovat je podle mě nezbytná pro budoucí návrháře, kteří by se chtěli prosadit v reálném světě velkých módních domů,“ doplňuje Rochová.

 

Vystavující:
Lenka Vacková, Linda Zabilková, Magdaléna Urgelová, Alena Jakubová, Barbora Procházková, Kateřina Plamitzerová, Michaela Čapková, Maroš Baran, Karolína Karpsiková, Sára Beránková, Daniela Pešková, Anet Jarmolíková

Kurátor výstavy: Dr. Monika Zabel

 

 

30. 4.–12. 5. 2016

Poolhaus-Blankenese, Hamburg, Germany