Ateliér designu oděvu a obuvi vystavuje v Hradci Králové
Vytvořeno: 20. 6. 2018 od Ateliér designu oděvu a obuvi

V nově otevřené pobočce Fox Gallery v Hradci Králové, která se nachází v prostorách nedávno zrekonstruované budovy Galerie moderního umění na rohu Velkého náměstí a Klicperovy ulice, byla dne 12. 6. 2018 slavnostně otevřena výstava prací studentů Ateliéru designu oděvu a obuvi.

Na výstavě je prezentována část ročního projektu nazvaného Power of Identity: Memory Fashion Message, který je volnou interpretací národních tradic a českého kulturně-historického odkazu. Na tomto projektu ateliér spolupracoval s českými průmyslovými firmami, které studentům umožnily jak technologický, tak i materiálový rozvoj jejich koncepcí - byly jimi společnost Preciosa, Baťa a Tylex.

Ve výstavní instalaci se nachází výběr prací celkem sedmi studentů, kteří se projektu účastnili. Osm modelů, které jsou zavěšeny v prostorách galerie, jakožto i dvě autorské křišťálové čelenky, však představují jen nepatrný zlomek výsledných autorských kolekcí, které posluchači ateliéru vytvořili. Ve své celistvosti byl projekt poprvé prezentován na přehlídce v prostorách Národní galerie v Praze počátkem června tohoto roku a následně také v rámci pravidelné celoškolní výstavy semestrálních a ročníkových prací Artsemestr. Hradecká výstava prezentuje kurátorský výběr vzniklých oděvů a doplňků, jejichž konfrontace, v kombinaci s minimalistickým výstavním řešením, nabízí návštěvníkovi zevrubný vhled to rozmanité tvorby vybraných autorek a autorů.

Výstava ve Fox Gallery Hradec Králové je veřejnosti otevřena v průběhu celých letních prázdnin.

Vystavující studenti:

Sára Beránková
Eduard Ganoczy
Aleš Hnátek
Karolína Karpíšková
Natálie Nepovímová
Agáta Seeháková

Zoltán Tóth

Kurátor výstavy:

Michal Vaníček