Benefiční panenky UNICEF vznikaly pod vedením Liběny Rochové
Vytvořeno: 15. 6. 2021 od Ateliér designu oděvu a obuvi

 Benefiční panenky UNICEF vznikají pod vedením Liběny Rochové

 

 

Manažerky předních českých firem si vyzkoušely, jak se pracuje v Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM. Pod vedením prof. Liběny Rochové šily benefiční panenky. Ty budou následně v rámci projektu UNICEF "Adoptuj panenku, zachráníš dítě" vydraženy a výtěžek bude věnován na zlepšení životních podmínek dětí.

Nápad šít panenky na pomoc dětem dostaly už před 20 lety Liběna Rochová s ředitelkou české organizace UNICEF Pavlou Gomba. Pro akci nejprve po vzoru zahraničních poboček UNICEF šili čeští módní designéři, později se do výroby zapojili i herci a další osobnosti showbusinessu a kulturního dění. Jejich panenky se následně dražily na benefiční akci a od začátku o ně byl veliký zájem.
„Panenky od Liběny Rochové za uplynulých 19. ročníků benefičních aukcí přinesly výtěžek ve výši 1 118 000 Kč. Za tuto částku UNICEF proti šesti hlavním dětským nemocem (záškrt, tuberkulóza, spalničky, tetanus, černý kašel a dětská obrna) proočkoval 1 863 dětí.“, říká o úspěšné spolupráci výkonná ředitelka UNICEF ČR Pavla Gomba.

 

Liběna Rochová a Pavla Gomba v letošním roce přizvaly k šití ve spolupráci s magazínem Forbes manažerky předních firem. Tyto ženy, které svůj čas soustředí na řízení velkých společností, věnovaly jeden páteční den zcela jiné činnosti. Pod vedením prof. Rochové tvořily benefiční panenky. Pracovaly s předem připravenými tělíčky. Zůstalo však na nich, jak bude panenka či panáček vypadat. Nabídka technik, které mohly ve své tvorbě využít, byla velká. K dispozici měly profesionální šicí stroje, které využívají studenti UMPRUM, barvy na látky, kamínky od firmy Preciosa a odstřižky látek ze studia Liběny Rochové. Ona sama po celý den pomáhala s šitím šatiček a další tvorbou. V aukci se objeví i panenka této významné oděvní designérky. Plánuje ji vyrobit kompletně celou včetně tělíčka až po workshopu.

 

 „Budeš šťastný tehdy, uděláš-li šťastnými druhé“, říká Liběna Rochová. Spolupráce s UNICEF není její jedinou aktivitou. V loňském roce se svými studenty velmi rychle zareagovala na nedostatek roušek a jako jedni z prvních jich tisíce našili a zdarma distribuovali potřebným nemocnicím, organizacím a lidem. Známá je i její spolupráce s organizací DEBRA, která se zaměřuje na pomoc lidem s onemocněním motýlích křídel.

 

UNICEF panenky nabídne k adopci během Benefiční aukce panenek známých osobností dne 30. listopadu 2021 v Českém muzeu hudby.