Daniela Pešková a Filip Jakab - výherci soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2016
Vytvořeno: 23. 3. 2016 od Ateliér designu oděvu a obuvi

V soutěži oděvních designérů do 26-i let VAN GRAAF Junior Talent 2016 zvítězila kolekce tvůrčí dvojice Daniely Peškové a Filipa Jakaba. Pešková i Jakab jsou spolužáci a studenti Ateliéru designu oděvu a obuvi pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové.

Odbornou porotu zaujala kolekce Peškové a Jakaba svou kompaktností, použitím recyklovaných materiálů i kvalitou provedení a krejčovské práce.

Porotou byly nicméně vysoce hodnoceny i tři zbývající finálové kolekce - práce studenta Univerzity Tomáše Bati Jana Černého, studentky umělecké univerzity ArtEZ v nizozemském Arnhemu Kláry Válkové a studentky UMPRUM Natalie Dufkové, které se veřejnosti společně představily na přehlídce v neděli 20. března jako součást přehlídkového programu Mercedes-Benz Prague Fashion Week F/W16, který je spolupořadatelem soutěže.

Výherci soutěže o titul nejtalentovanějšího začínajícího oděvního designéra věnoval obchodní dům VAN GRAAF šek ve výši 30 tisíc korun českých na zhotovení další kolekce. Vítězná dvojice navíc získala „divokou kartu“ v podobě prostoru na samostatnou přehlídku během zářijové edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, kde budou moct Pešková s Jakabem předvést plnohodnotnou sezónní kolekcí mezi největšími českými návrhářskými esy. Výhercům se rovněž dostane kontinuální odborné a PR podpory ze strany Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

Soutěž pro začínající tvůrce se koná v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week již potřetí. Po záštitě automobilky Mercedes-Benz v minulém roce se do podpory mladých talentů vložila společnost VAN GRAAF.

Oficiální hashtag soutěže:

#VANGRAAFJuniorTalent2016

Zdroj videa, fotografií a dalších informací: Mercedes Benz Prague Fashion Week