Natalie Dufková na FASHIONCLASH
Vytvořeno: 31. 10. 2019 od Ateliér designu oděvu a obuvi

Studentka Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM Natalie Dufková reprezentuje Českou republiku na přehlídce Fashioclash. Letošního ročníku se účastní více než 100 mladých módních návrhářů z Evropy, Asie, Ameriky.  Nizozemské publikum zaujme kolekcí inspirovanou Japonskem. 

Program se skládá ze dvou hlavních částí: The Route (trasa) a The Show (přehlídka). The Route návštěvníky naviguje po výstavách, přednáškách, divadelních a tanečních vystoupeních
a debatách po celém Maastrichtu. Oproti předchozím ročníkům se organizátoři rozhodli rozvolnit platformu a nevyhlašují žádné zastřešující téma. Milou van Rossum, renomovaná nizozemská módní novinářka, festival označila za jeden z nejlepších a nejlépe organizovaných módních festivalů v Nizozemsku.  Od roku 2017 festival uděluje ‘Fashion Makes Sense Award’ (FMSA) pro mladé návrháře.

Natalie Dufková je studentkou posledního ročníku magisterského studia na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Ateliéru designu oděvu a obuvi pod vedením prof. Liběny Rochové.  V září 2019 prezentovala svou první velkou kolekci jako samostatný designer na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku a stejnou kolekci nyní předvede v samostatné přehlídce na FASHIONCLASH v Maastrichtu.

 „Každá zahraniční prezentace je pro designéra vždy velká zkušenost a zdroj další inspirace. Proto jsem moc ráda, že letos můžu být součástí takto prestižní události jako je právě FASHIONCLASH“, říká ke své velké příležitosti Natalie Dufková.

Hlavním zdrojem inspirace nové kolekce SS2020 je pro návrhářku její čtyřměsíční pobyt v Tokiu. Návrhy odráží paradoxy běžného života v japonské metropoli, konkrétně rušné části Šibuja. Pod názvem Disconnected Interfaces se skrývá zážitek mnoha protikladů, například spojení exprese a anonymity, výstřednosti a utajení.  To vše se zhmotňuje ve specifickém stylu kolekce, která pocitově evokuje krásu deštivé čtvrti v záři neonových světel.  V dámské kolekci Natalie Dufkové převládají netradiční a výrazné materiály i práce s nápadnými až excentrickými tvary. Snoubí se tu prvky japonského streetwearu i specifické elegance. V kolekci dominují atypické, ale zároveň funkční sportovní bundy, jejichž hlavním materiálem je tzv. padákovina. Tkaninu dodala a celou kolekci podpořila firma TEXTIL Kubíček, s.r.o.

Vedle přehlídek a posledních módních trendů se v rámci Fashionclash daří propojení kultur, talentu, uměleckých oborů a vzdělání. Festival usiluje o zařazení módy do sociálního kontextu, aby byla přístupna co nejširšímu publiku nastupující talentovanou generaci v oblasti udržitelnosti, etičnosti
a ekologických kolekcí.

 

Natálie Dufková se akce účastní za podpory Českého centra Rotterdam.

Foto: Natalia Toporková