Power of Identity II. na Mercedes-Benz Prague Fashion Week
Vytvořeno: 30. 8. 2018 od Ateliér designu oděvu a obuvi

Přehlídka a výstava 

Power of Identity - letní semestr 2018

Vytvořeno: 30. 8. 2018
Projekt Ateliéru designu oděvu a obuvi 

Power of Identity se představí v Praze a následně v Tokiu

Vytvořeno: 30. 8. 2018

POWER OF IDENTITY ii.

memory - fashion - message

 

přehlídka: 1. 9. 2018 ve 13 hodin

re-see showroom: 5. 9. 2018 od 13 do 17 hodin

 

Clam Gallasův Palác, Linhartská 3, Praha 1

 

Po úspěšné prezentaci kolekce  Power of Identity na jarní edici Mercedes-Benz Prague Fashion Week (MBPFW), byl Ateliér designu oděvu a obuvi znovu přizván k prezentaci na  podzimní edici s druhou části projektu Power of Identity II.

 Klauzurní projekt Power of identity II: Memory Fashion Message navazuje na předchozí aktivity ateliéru, zejména na projekt Japonsko – klidná síla, který studenti úspěšně prezentovali na prestižním Bunka Fashion Graduate University (BFGU) Fashion Weeku v Tokiu.

 Při příležitosti výročí sta let od založení samostatného Československa se vedoucí ateliéru  Liběna Rochová rozhodla pro zadání, v akademickém roce 2017/2018, které akcentuje  reflexi tradic a národní kulturní historii. Ve spolupráci s významnými českými výrobci jako Baťa a Preciosa vznikly ucelené kolekce oděvů, obuvi a doplňků, které těží z typických řemesel i kulturně-uměleckého odkazu české společnosti. Studenti ateliéru si spolupráci s velkými průmyslovými podniky vyzkoušeli přímo ve výrobě, a to především v prestižní italské obuvnické továrně Kallisté v Benátkách. Inspiraci čerpali výhradně z české kultury, a to tak, aby byl výsledný produkt reprezentativním a po umělecké i technologické stránce konkurenceschopným i na mezinárodním trhu. Tvorba kolekcí byla po celou dobu konzultována s odborníky na národní kulturu a umění a akademiky zabývajícími se českou kulturou.

 V Ateliéru designu oděvu a obuvi pražské UMPRUM v rámci akademického roku 2017 – 2018 vznikl v rámci klauzurních prací profesionální soubor kolekcí inspirovaných českou kulturou.

 

 

 

Partneři projektu

Tisková zpráva ke stažení