Představujeme absolventy Ateliéru designu oděvu a obuvi
Vytvořeno: 12. 10. 2020 od Ateliér designu oděvu a obuvi

Diplomky a bakalářky 2020
tentokrát on-line

 

 Vzhledem k aktuálnímu dění a všem opatřením proti šíření nákazy koronavirem pořádá UMPRUM výstavu Diplomky a bakalářky on-line.
Prohlédněte si práce jednotlivých čerstvých absolventů Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM.

Absolventi magisterského studia

Karolína Karpíšková - mammae

Diplomová práce se zabývá dámským spodním prádlem, především podprsenkou. Cílem bylo vytvořit pohodlné, ale zároveň estetické prádlo pro každodenní nošení.

Sára Beránková - Hallux & Digiti

Cílem mé práce je tvorba nových vzorů ortopedické obuvi, které budou určeny pro individuální výrobu a budou splňovat požadavky na současnou estetiku a komfort. Přestože je při výrobě ortopedické obuvi na prvním místě její funkčnost, otázka designu by neměla být opomíjena. Mou snahou je přiblížit zdravotní obuv lidem v mladém a středním věku, a to nejen designem, ale také používáním nových technologií, materiálů a celkovou prezentací.

Absolventi bakalářského studia

Eduard Ganoczy - SONDER

Kolekcia SONDER vznikla v spolupráci s pacientami s psychiatrickej liečebne. Kolekcia je založená na princípe psychologických obranných mechanizmov ako náhrada a sublimácia. Cieľom kolekcie je pomôcť pacientom preniesť akt sebapoškodzovania vlastného teľa na alternatívne terapeutické odevné objekty.

Karolína Karpíšková - mammae

Sára Beránková - Hallux & Digiti

Eduard Ganoczy - SONDER

Ondřej Dostal

Antonina Zablotská