PREZENTACE PROJEKTU IKONICKÁ RECYKLACE V NYC
Vytvořeno: 4. 9. 2015 od Ateliér designu oděvu a obuvi

Studenti Liběny Rochové oživují ikony světového módního designu

Nový projekt Ateliéru designu oděvu a obuvi pražské UMPRUM s názvem Ikonická recyklace iniciovala Dr. Elisabeth Längle. Tato přední rakouská módní odbornice spoluvytvářela například identitu značky Helmut Lang. Nyní studentům ateliéru Liběny Rochové věnovala několik ikonických modelů světových návrhářů z vlastní rozsáhlé sbírky. Jde například o šaty od Jeana Paula Gaultiera, Helmuta Langa, Donny Karan či YSL.

Zadáním studentské práce je vybrat si značku a vžít se do role jejího nově pasovaného kreativního ředitele. Konkrétním výstupem pak mají být tři modely a jeden doplněk navržené tak, aby vystihly identitu dané značky a žádoucím způsobem ji posouvaly vpřed. Přinést novou myšlenku a vtisknout značce vlastní tvůrčí rukopis je zásadním úkolem toho projektu.

„Vystihnout DNA ikonické značky, respektovat její povahu a povýšit ji o nový tvůrčí aspekt,“ upřesňuje záměr projektu vedoucí ateliéru Liběna Rochová. „Vstoupit do šlépějí výrazné značky je pro každého návrháře velkou výzvou. Schopnost vyjádřit existující styl značky a dále ho inovovat je podle mě nezbytná pro budoucí návrháře, kteří by se chtěli prosadit v reálném světě velkých módních domů,“ doplňuje Rochová.

Ikonická recyklace je současně klauzurní a semestrální prací. Výsledné modely studenti předvedou na přehlídce 5. února 2015 v 11.30 v ateliéru školy v rámci obhajob a poté je v rámci pravidelné výstavy Artsemestr bude možné od 6. do 12. února zhlédnout na UMPRUM v Ateliéru designu oděvu a obuvi. Později poputují na výstavu do Vídně a jedná se i o dalších světových městech, kde by mohly být vystaveny. Po skončení výstav se prokáže i komerční atraktivnost vytvořených modelů, protože je bude možné zakoupit.

Tisková zpráva ke stažení

Pozvánka