Eva Eisler na výstavě Winter Selection 2021
Vytvořeno: 10. 2. 2021 od Ateliér K.O.V. Koncept - Objekt - Význam

 Eva Eisler na Winter Selection 2021

 8. 2. – 24. 3. 2021

 Galerie Kvalitář, Senovážné náměstí, Praha 1

 

Vedoucí Ateliéru K.O.V. Eva Eisler vystavuje své skleněné plastiky, venuše, na kolektivní výstavě Winter Selection 2021 v Galerii Kvalitář. Kromě ní se na výstavě představí Vladimír Véla, Martin Matoušek, Jiří Matějů a Jan Poupě.

„Neexistují krásné povrchy bez děsivé hloubky.“
Friedrich Nietzsche

Současná výstavní strategie i samotná výstava Winter selection stojí na základě propojování autorů, které naše galerie Kvalitář zastupuje, s těmi, kteří jsou pro naši galerii i její koncepci noví. Zaměření galerie dlouhodobě mapuje českou nefigurativní malbu, což je mantinel, který jsme se nyní rozhodli překročit. Ovšem nikoli násilným způsobem, nýbrž pozvolnou cestou přerodu. Na současné výstavě se sešli Eva Eisler, Vladimír Véla, Martin Matoušek, Jiří Matějů a Jan Poupě.

Pokud bychom chtěli pro pětici vystavených autorů najít jednotící téma, byla by to kromě vzájemné vizuální harmonie bezesporu imerzivní introspekce a duševní hloubka. Každý z autorů hledá svůj způsob analýzy, jak vizuálně rozumět světu, a každý svým specifickým způsobem zrcadlí svůj neklid a touhu po poznání. 

Venuše Evy Eisler, tedy volné skleněné plastiky, vybízejí k ponoření do naší lidské primordiální minulosti, k samotnému základu lidství a reprezentaci lidské postavy. Žena je výsostné téma výtvarného umění i jeho odvěkou inspirací. Žena hypnotizuje, zneklidňuje a okouzluje.

Kurátor: Jan Dotřel