Výstava Petera Demka (asistent Ateliéru K.O.V.) a Šimona Knotka

 

DEMO & VP

Vernisáž: 24.11.2015 v 19 hodin (úterý)

Výstava potrvá do 10. ledna 2016

 

V prostoru galerie Kvalitář se v prosinci představí dvojice designérů, která posouvá hranice luxusního designu za pomoci uhlíkových vláken dál než je v Čechách zvykem.

Šimon Knotek i Peter Demek nemají na první pohled mnoho společného. Každý se zabývá odlišným oborem i technologií. Petera, který tvoří pod značkou Demo, fascinuje objem a vztah k materiálu. Připravil limitovanou edici nábytku Steel Pipe Furniture z ocelových trubek, které řadí do podobných struktur jako se chová carbon. Styl jeho práce odkazuje k trendům, které v zakázkové tvorbě platily v 70. letech 20. století. Přesto svým minimalistickým pojetím a volbou detailů ( kuželové, chromované nohy připomínají design meziplanetárních lodí) dal vzniknout nadčasovým solitérům. „Nábytkové kusy jsou určené do veřejných i soukromých prostor, do galerií nebo loftů.  Pro typ klienta, který si buduje a užívá své nestandartní bydlení a který ocení váhově  razantnější solitér, připomínající více sochu než nábytek.“ shrnuje Peter Demek svou vizi ideálního zákazníka.

Šimon se ve své tvorbě zaměřil na vzkříšení prvorepublikové značky Vladimíra Procházky, která od roku 1925 vyráběla vysoce kvalitní a dokonale zpracované kufry. V roce 2014 její jméno obnovil a pod značkou Prochazka | Carbon Luggage se věnuje tvorbě ultralehkých zavazadel z karbonu.