Mikolášková&Drobná - Scene Collection
Vytvořeno: 9. 9. 2021 od Ateliér K.O.V. Koncept - Objekt - Význam

 Mikolášková&Drobná - Scene Collection

 6. 10. – 10. 10. 2021

Openstudio Gabriel Loci, sál č. 251, Holečkova 106/10, Praha 5

 

 

Scene Collection je prvním projektem nového designérského dua, které tvoří Kristýna Mikolášková, studentka Ateliéru K.O.V. UMPRUM, a Tereza Drobná, absolventka ČVUT. Jejich kolekce bytových doplňků spojuje v kulisách covidového světa snovou imaginaci autorek.

 Kolekce bytových doplňků odkazuje k architektonickým fragmentům či ke scénografickým kulisám. To umožňuje vytvářet různorodé kompozice a reagovat tak na potřeby a fantazie uživatele. Celá kolekce se nese v duchu jasných barev, které jsou záměrně voleny tak, aby evokovaly radost a štěstí – emoce, které všichni během lockdownu tak zoufale postrádali. Hlavním prvkem celé kolekce je série variabilních stolků, která tvoří kulisu fiktivního místa. Tuto scenérii dotváří skleněné vázy ve tvaru sloupů. Dálší součástí kolekce jsou pak zarážky na knihy a mísy, u nichž je signifikantní hra s měřítkem vůči základu kolekce. Skleněné prvky vznikly ve spolupráci s Preciosa Lighting.

 Tereza Drobná o motivaci ke vzniku kolekce říká: „Myšlenka vytvořit kolekci bytových doplňků se zrodila během covidové pandemie. Pocit izolace a vyhoření nás obě přiměl ke snaze utéct z reality a vytvořit si své vlastní prostředí, místo, ve kterém bychomse cítily dobře.“  Kristýna Mikolášková dodává: „Už samotný proces navrhování se pro nás stal únikem a cestou k oproštěníse od všedních problémů.“

 Produkty ze Scene Collection bude možné od 6. 10. 2021 zakoupit přímo na Designbloku, skleněné doplňky pak v Preciosa Flagship Store. Během listopadu bude část kolekce dostupná ve vybraných design shopech.

 

Kristýna Mikolášková
Kristýna Mikolášková vystudovala design na ČVUT pod vedením prof. ak. soch. Mariana Karla. Svou tvorbu vystavovala již dvakrát na prestižním Milan Design Week a její bakalářská práce, svítidlo Dione, získala ocenění Best of Design v rámci výstavy Czech Design Week. V současné době studuje na pražské UMPRUM v ateliéru K.O.V pod vedením prof. Evy Eisler.
www.mikolaskova.com

 
Tereza Drobná
Tereza Drobná vystudovala design na ČVUT, kde měla možnost vyzkoušet si práci se širokou škálou materiálů. Později se začala soustředit na práci se sklem. V té době vznikl solitér Gem, který vyhrál hlavní cenu Preciosa Master of Crystal a taktéž byl nominován na Czech Grand Design. Tereza má za sebou stáž v londýnském studiu Benoy a studijní pobyt na Politecnico di Milano. S její tvorbou se můžete opakovaně setkat v rámci Designbloku. V současné době působí jako designér pro Preciosa Lighting.
www.terezadrobna.com