Prezentace a výstava na Chungnam National University v Koreji
Vytvořeno: 4. 5. 2016 od Katedra užitého umění

Od 16. do 18. května se bude UMPRUM, konkrétně Ateliér textilní tvorby a Ateliér keramiky a porcelánu, prezentovat na Chungnam National University v Koreji. V rámci prezentace proběhne přednáška o historii školy, ateliérech keramiky a porcelánu a textilní tvorby, jejich zaměření, pracech studentů a pedagogů. Školu bude reprezentovat Jitka Škopová, Maxim Velčovský, Markéta Vinglerová a Milan Pekař.  Kromě přednášky zde proběhne týdenní minivýstava vybraných prací českých a korejských studentů. Spojujícím tématem jim bude experiment. 

Za Ateliér keramiky a porcelánu se představí studenti - Adam Železný (Výbuch), Vendula Radostová (Broušené vázy), Martina Hudečková (Mísy) a pedagogové Maxim Velčovský (Sněhové vázy) a Milan Pekař (Krystalické vázy). Ateliér textilní tvorby budou reprezentovat studentky Alžběta Hnízdilová (dary země - práce postavené na zpracování pryskyřice), Pavla Nosková (experiment s konzervačními schopnostmi rašeliny), Eliška Hlaváčková (skleněné nádoby Vady dřeva), Amálie Koppová (čistička vody - Aktivní uhlí), Lucie Miklóšová (práce s recyklací a dalším zpracováním skořápek) a vedoucí ateliéru Jitka Škopová, která bude prezentovat práce, které vznikly ve spolupráci s českým průmyslem.

Mimo to zde budou promítána videa - experimentální výroba mís Výbuch Adama Železného, Entropie výrobků manufaktury Royal Dux Venduly Radostové z Ateliéru keramiky a porcelánu, a dvě videa z Ateliéru textilní tvorby. Jedno z nich bude věnované experimentu a přístupu ke vzniku různých projektů (projekt byl podpořen Technickou univerzitou v Liberci, která poskytla laboratoře) a druhé se zabývá výzkumem flexibilního materiálu.