SUSTAINABLE WOOL PROJECT
Vytvořeno: 1. 6. 2021 od Ateliér módní tvorby

Ateliér módní tvorby UMPRUM představí na výstavě Artsemestr udržitelnou vlnuOd čtvrtka  4. června od 10:00 můžete v Pražské tržnici navštívit přehlídku klauzurních a semestrálních prací Artsemestr. Výstava potrvá do 8. června a dostupná bude v čase od 10:00 do 18:00. Studenti Ateliéru módní tvorby se pod vedením Pavla Ivančice a Viery Devečkové představí SUSTAINABLE WOOL PROJECT zaměřený na zpracování autorského vlněného materiálu s důrazem na udržitelnost. 

 

Projekt navazuje na post-magisterský projekt doktorandky Lindy Havrlíkové, ve kterém zpracovává lokální nevyužitou surovinu, ovčí rouno, do unikátních autorských oděvních materiálů v aktuálně dostupných podmínkách českého textilního průmyslu. 

 

Úkolem studentů bylo vytvořit svrchní oděvní součást z daných materiálů, který bude kombinovat tradiční řemeslo, funkční stránku a estetickou trvanlivost. Každý student přistoupil k tvorbě s ambicí navrhnout a vytvořit oděv zodpovědný ke společnosti a životnímu prostředí. Důležitou součástí procesu sa stala práce se střihem a formou s ohledem na minimální odpad

 

Výsledkem je nadčasový oděv, který zohledňuje udržitelný životní styl a konfrontuje se s dnešním konzumním způsobem života, diktátem sezón a nadprodukcí v textilním průmyslu. 
Kontakt pro média:

Viera Devečková

asistentka

vdeveck@vsup.cz

733 466 767

 

Pozvánka ARTSEMESTR LÉTO 2021