BEYOND THE FRAME
Vytvořeno: 28. 8. 2017 od Ateliér módní tvorby

Vytvořeno: 28. 8. 2017

BEYOND THE FRAME

 

Čtvrtého září od 13.00 se v Praze na Štvanici odehraje módní přehlídka českých a japonských studentů módní tvorby. V rámci Mercedes Benz Fashion Weeku uvidíme tvorbu dvou českých ateliérů z Vysoké školy uměleckoprůmyslové a z tokijské Bunka Fashion College.


Ateliér módní tvorby pod vedením Pavla Ivančice ukáže přehlídku pod názvem Beyond the Frame, ve které představí projekty realizované za uplynulý rok. Diváci uvidí bakalářské a magisterské kolekce a speciální téma, jak filmová fikce inspiruje oblečení. "Východiskem se staly filmové tituly, které hrají klíčovou roli ve vývoji světové kinematografie a mají zásadní vliv na globální vizuální kulturu. Samotné kolekce jsou pak volnou interpretací těchto kultovních snímků. Úkolem bylo navázat na odkaz filmu a nalézt paralelu do současnosti s důrazem na generační výpověď,“ vysvětlil hlavní téma svého ateliéru Pavel Ivančic.


Studenti po rešerši vybrali čtyři filmy či seriály, které jim sloužily jako podklady pro další umělecké ztvárnění svých kolekcí: Orlando, Ovoce stromu rajských jíme / Fruit of paradise, Omámení a zmatení / Dazed and confused a Twin Peaks.
V rámci přehlídky se představí celkem devět studentů, z toho tři bakalářské práce a jedna diplomová práce. „Naše téma je pro veřejnost zajímavé v tom, že posouvá neotřelým způsobem hranice lidského vnímání, hierarchie vztahů a obecných stereotypů. V kolekcích se objevují prvky sebereflexe a ironie, studenti pracují s originálními postupy a metodami, představují tradice v nečekané podobě, hledají nové perspektivy a inovace," řekl vedoucí ateliéru Pavel Ivančic.

 

Prezentujíci studenti: Mikuláš Brukner, Jan Grabowski, Renáta Dračková, Vendula Niklová, Markéta Kaplánová, Mia Jadrná, Sára Sedláková, Kristína Duhová, Karolína Liberová.


Datum a místo přehlídky: 4. 9. 2017 od 13 h, Koloseum - tenisové kurty, Štvanice, Praha 7.
Vstupenky k dostání přes web MBPFW.