Ateliér módní tvorby se na Designbloku představí hned dvakrát
Vytvořeno: 22. 10. 2018 od Ateliér módní tvorby

Ateliér módní tvorby na ARS ELECTRONICA 

We want machines to become more human while we are becoming machines

Vytvořeno: 22. 10. 2018
Vytvořeno: 22. 10. 2018

Designblok

25. - 29. 10. 2018

Výstaviště Praha Holešovice, Praha 7

 

 

Na jubilejním 20. ročníku mezinárodního festivalu designu a módy Designblok Ateliér módní tvorby Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze vedený MgA. Pavlem Ivančicem představí hned dva projekty. Výstavní projekty ukazují selekci nejzdařilejších výstupů jednotlivých individuálních a týmových studentských projektů, které jsou výsledkem intenzivního výzkumného programu v akademickém roce 2017/18.


Projekt EKG Smart Fashion v Superstudiu Designbloku prezentuje za podpory T-mobile unikátní projekt redesignu prototypu inteligentního oděvu pro snímání EKG signálu v reálném čase. Studenti spolupracovali s celou řadou odborníků z oblasti inovací a nových technologií, ať již z pražského ČVUT, slovenským Výskumným ústavem textilnej chémie Chemitex a Elektrotechnickou fakultou Žilinské univerzity. Cílem bylo z oděvu učinit pomocníka v životě člověka, který ho například ochrání před infarktem.


Multimediální instalace We Want Machines to Become More Human while We Are Becoming Machines v Openstudiu Designbloku, která měla svoji premiéru na prestižním mezinárodním festivalu Ars Electronica v Linci, definuje módu jako mezioborovou platformu a představuje dvousemestrální projekt studentů Ateliéru módní tvorby na téma Artificial Intelligence (AI). Projekt zkoumá fenomén AI z pohledu Milleniálů, digitální generace, která více přemýšlí o společenské odpovědnosti a udržitelném přístupu k produkci a spotřebě. Studenti prezentují své individuální jedinečné kreativní vize založené na rozsáhlém výzkumu a experimentování. Výsledná prezentace představuje prostor, kde se spojuje umění, design, věda, technologie a spiritualita. Móda se stává médiem, které přetváří realitu s ohledem na lidské potřeby v dnešní hektické době.

 

 

Tisková zpráva ke stažení

EKG Smart Fashion

EKG Smart Fashion

We Want Machines to Become More Human while We Are Becoming Machines