9. června od 19.00 se na Novoměstské radnici bude konat módní přehlídka experimentální tvorby a inovací studentů módy z pražské UMPRUM. Přehlídka bude mít formu generační výpovědi studentů na téma transformace s názvem SHOW! představí nejmladší i končící studenti módního návrhářství ateliéru Pavla Ivančice na UMPRUM.

Přehlídka bude mít netradiční formu zábavné show, módní performance a bude doprovázená vystoupením hudebních DJs a bude připomínat spíše hudební párty, než tradiční přehlídku s molem. Mezi návštěvníky jsou pozváni přední čeští designeři, módní blogeři, ale i manažeři, investoři a nákupčí. Zajímavý bude i dresscode návštěvníků, který je stanoven na Broke with expensive taste.

 

Studenti pracovali na tom, jak zachytit vnímání své generace, která již vyrostla na sociálních sítích, zajímá se o životní styl a móda pro ně znamená seberealizaci, vyjádření vlastní identity. Pracovní názvy kolekcí studentů jsou například Pyžamový den, Ready to Wendy, Homeless Chic a Napůl žerdi.

 

Mladí návrháři se snaží přijít na nové formy materiálů, nacházet neobvyklé způsoby nošení oděvu. V současné módě se mladí lidé vrací k originalitě a odvracejí se od masové produkce. Důležitou rolipro ně hraje lokální původ, individualita a to, že znají svého designera. Kolekce jsou velmi individuální a snaží se konkurovat mladým tvůrcům na světové úrovni.

 

S mladými návrháři se návštěvníci budou moci po přehlídce také potkat a promluvit si s nimi o tom, jak ve své práci postupovali. S prezentací některých studentských projektů mladí návrháři spolupracovali se studenty marketingové komunikace a public relations na Univerzitě Karlově v Praze, kteří pomáhali i s organizací přehlídky. Tato spolupráce probíhá již třetím rokem v rámci projektu Creative Fashion Marketing. Catering připraví designeři Daniel Gonzales a Kristýna Nováková z Foodmasters3000, kteří připraví módní menu přesně na míru přehlídky.