Anna Jožová na 1000 VASES
Vytvořeno: 6. 9. 2021 od Ateliér skla

Anna Jožová na 1000 VASES

 4.9. - 10. 9. 2021
Superstudio Più - Milan Design Week

 

Studentka Ateliéru skla, Anna Jožová, sklízí stále více pozornosti i na mezinárodní scéně. Po úspěšné letošní prezentaci na Venice Design Biennial, je součástí programu Milano Design Week – výstavy 1000 VASES. Prezentuje se zde svou vázou „Líza“, která vtipně imituje roksovými lízátky starobylou sklářskou techniku millefiori.

 I když váza Líza zatím žádné ocenění nezískala, těšila se velké pozornosti médií i odborné veřejnosti. A v tvůrčí kariéře Anny Jožové hraje zásadní význam, hraje důležitou kapitolu, která odstartovala nevyzpytatelnou dráhu autorského designu. O její kvalitě svědčí i to, že se prezentovala na prestižních mezinárodních i tuzemských výstavách - London Design Fair, Designblok, Czech Design Week, nebo BYLO NEBYLO BYLO SKLO v Humpolci.

 Výstava 1000 VASES ukazuje, nekonečné možnosti fantazie a nejrůznější podoby krásy, umocněné různými technikami a materiály. Na výstavě se představí jedinečné vázy, které vyrobily stovky nezávislých designérů ze 40 zemí světa.
Obsáhlá kolekce uspořádaná harmonickou scénografií přináší mnoho pohledů a přístupů – minimalistický, sochařský, geometrický, s vtipem. „Vše je prezentované stylem módní show s cílem ohromit své návštěvníky.

 Na již páté výstavě 1000 VASES se kromě Anny Jožové představí i vázy designéra a pedagoga UMPRUM, prof. Jiřího Pelcla.