Filip Frank získal čestné uznání na The International Exhibition of Glass Kanazawa 2022
Vytvořeno: 9. 8. 2022 od Ateliér skla

Filip Frank získal čestné uznání na The International Exhibition of Glass Kanazawa 2022

 

The International Exhibition of Glass Kanazawa 2022

13. - 25. října 2022
Shiinoki Cultural Complex, Ishikawa Prefecture

The International Exhibition of Glass Kanazawa 2022, Notojima

podzim 2022
Notojima Glass Art Museum

 

Skleněná plastika Substrate Fissure studenta Ateliéru skla a zároveň dílenského mistra UMPRUM Filipa Franka získala čestné uznání na mezinárodní soutěži The International Exhibition of Glass, která se koná v Japonsku.

Filipova práce byla hodnocena mezi dalšími 56 vybranými díly. Na podzim bude vystavena v rámci putovní výstavy The International Exhibition of Glass Kanazawa 2022 v Shiinoki Cultural Complex a následně Notojima Glass Art Museum.

Substrate Fissure zkoumá materiálové hranice procesu tavené skleněné plastiky. Díky netradiční technologii odlévání a záměrnému prasknutí sádrové formy může část skla volně vytékat mimo formu, čímž se dosáhne neotřelého a zdánlivě chaotického výsledku. Dílo je dialogem mezi umělcem/tvůrcem, strojem (CNC) a chaosem přírody, kdy se organické prvky objevují náhodou během tvorby sochy. Plastika odráží současný život a výsledky střetu přírody s technikou a naopak. Socha kombinuje vizuální prvky strojů, architektonického terénu pro modely, infrastruktury, vln, hor a těla. Horní část díla je vyrobena z velmi tenkého křehkého skla a symbolizuje lidský pokrok, zatímco spodní část díla představuje sopečnou lávu a nezastavitelnou sílu přírody, která ilustruje křehkost veškeré infrastruktury na Zemi.