František Jungvirt již podruhé autorem exkluzivní série lahví na gin
Vytvořeno: 12. 11. 2021 od Ateliér skla

 František Jungvirt již podruhé autorem exkluzivní série lahví na gin

 

František Jungvirt, student Ateliéru skla UMPRUM, navázal na svou úspěšnou předchozí spolupráci a již podruhé se stal autorem exkluzivních lahví na gin.

 Skupina čtyř jihočeských restaurací, známá jako spolek Jíme Jih, připravila už druhou edici GINu. Jejich ztvárnění opět připadlo mladému designérovi a malíři skla Františkovi Jungvirtovi, který inspiračně vycházel z regionu Novohradský hor, bylin, ovoce a koření, které tato oblast nabízí.

 Také druhou limitovanou sérii tvoří ručně foukané lahve z českého křišťálu. Dle svých slov se František inspiroval příběhem spolku Jíme Jih a pro každý z podniků navrhl designovou lahev s broušenou bylinou, jež je v ginu obsažena. Vznikla tak originální edice čtyř unikátních designových lahví, ve kterých se tradiční umění českého sklářství snoubí s esencí jihočeských bylin a řemeslným lihovarnickým umem. Mistři svého oboru a také mistři na SOŠ a SOU Třeboň, kteří se ujali brusu na lahvi, Petr Janský a Jakub Bucek ztvárnili 4 byliny na lahvi a zároveň obsažené v samotném ginu.

 Je potřeba také připomenout, že první série malovaných lahví byla v minulém roce nominovaná na ceny Czech Grand Design.