František Jungvirt - Master of Crystal 2018
Vytvořeno: 29. 10. 2018 od Ateliér skla

Student Ateliéru skla vedeného Ronym Pleslem František Jungvirt je jedním z vítězů soutěže Master of Crystal 2018, který byl oceněn hned dvěma cenami - Zvláštní cenou poroty a Cenou Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.

 

Do soutěže, kterou pořádá společnost PRECIOSA se přihlásilo přes 150 návrhů. Cílem soutěže je prohloubení spolupráce se studenty a absolventy uměleckých škol a následná prezentace jejich prací. Kromě toho společnost vybírá 4 návrhy, které budou realizovány. Tématem letošního kola soutěže byl světelný objekt s názvem "IN AND OUT". Absolutním vítězem soutěže, který dostal ocenění Master of Crystal se stal Jakub Neufuss se svítidlem Sweetsen.

František Jungvirt porotu zaujal svou přenosnou svítilnou. Svítilna Barok v sobě odráží fenomén „boubelatého“ baroka. Zachycuje jeho dynamiku, bohatost tvarů a zdobnost. Zobrazuje lásku k malbě na sklo a k ruční práci, ale zároveň řemeslný um mistrů této doby transformuje v moderní svítidlo, díky rafinované hře se světlem a technologiím 21. století.

Vítězné návrhy Františka Jungvirta a Jakuba Neufusse, již byly zrealizovány a jsou vystaveny ve Flagship storu Preciosy v Rytířské ulici v Praze.

 

 

František Jungvirt - přenosná svítilna Barok