František Jungvirt na Cluster Crafts Fair 2022
Vytvořeno: 19. 7. 2022 od Ateliér skla

František Jungvirt na Cluster Crafts Fair 2022

7. 7. -10. 7. 2022

Ugly Duck, 49 Tanner Street, Londýn.

 

Čerstvý absolvent Ateliéru skla UMPRUM, František Jungvirt, představuje své školní i vlastní práce na Cluster Crafts Fair v Londýně.

František se na přehlídce prezentuje hned čtyřmi různými kolekcemi váz. Vázy Fleur jsou jeho studentským projektem, který vznikl pod ateliérovým zadáním "KVĚTINA". Kolekce těchto váz pracuje s černou a bílou variantou, čistou i ručně malovanou. Tvar je inspirován lupenem květu a romantickým příběhem házení okvětních lístků na vodní hladinu, říkankou  "Má mě rád / nemá mě rád".

Další série vznikly již jako Františkovy samostatné projekty. Série váz-objektů TRDLÍK je inspirovaná jarním sázením květin a probouzením se přírody ze zimního spánku.

Sametová váza/objekt SILKY BLACK díky svému matnému povrchu a tlumeným pastelovým barvám působí něžně a přináší nový úhel pohledu na materiál skla. Poslední představenou je váza COCO, která je odkazem na módní ikonu Coco Chanel. Je ženským i mužským elementem, kombinací čistoty, střídmosti a luxusu.

Všeobecně úspěšný Cluster Crafts Fair se letos vrací se zaměřením na Glass & Movement a oslavuje Mezinárodní rok skla OSN 2022. Veletrh se snaží podpořit mladé, začínající designéry pracující ve všech řemeslech a zpochybnit hranice mezi řemeslem, designem, sochařstvím a výtvarným uměním. Výstavu kurátorsky zajistila Valeria Del Vacchio.