František Jungvirt v Czech Design Week Selection na Milan Design Week 2019
Vytvořeno: 2. 4. 2019 od Ateliér skla

Czech Design Week Selection

9. - 14. 4. 2019

Milan Design Week, Brera Design District, via Solferino 11,  Milano

 

Czech Design Week Selection uvede na Milan Design Week 2019 výstavu vybraných mladých českých designérů a začínajících značek. Mezi nimi je zastoupen i student UMPRUM, Ateliéru skla, František Jungvirt a absolvent Ateliéru Módní tvorby Vladimír Staněk.

 

Italský Milan Design Week je největší světovou přehlídkou designu. I letos se jej zúčastní výběr českých talentů. Czech Design Week skrze svůj Selection vyšle designery a značky. V Miláně budou prezentovat novou generaci českého designu.

 

František Jungvirt
je student Ateliéru skla na pražské UMPRUM pod vedením Ronyho Plesla. Absolvent studia umění a řemesla ve skle se specializací na malbu. V jeho práci dochází ke spojení nejklasičtějšího odkazu českého sklářství s novými impulzy. Designer a malíř na sklo odhodlaný posouvat technické a vizuální hranice oboru.

Ukázkou odvážného snoubení barev různých pastelových tónů je jeho nová kolekce váz LENTIL. Škála barevných kombinací moserovského křišťálu, která přechází z jedné barvy do druhé. Váza-objekt odkazující se k pop-artu Andyho Warhola a boubelatým figurám focených Janem Saudkem. Spatřit v nich můžete i oblíbenou sladkost.

Vladimír Staněk

je módní návrhář. Absolvent UMPRUM a stážista na prestižních školách Rhode Island School of Design nebo University of the Arts London. Jako jeden z mála českých módních  návrhářů se věnuje pouze pánské módě. Má vlastní značku STINAK. Na Milánském týdnu designu poprvé představí svou novou kolekci pánských business tašek.

 

Další vystavující:

Pavel Kopřiva jr.
Mulier
Clockies