Představujeme absolventy Ateliéru skla
Vytvořeno: 12. 10. 2020 od Ateliér skla

Diplomky a bakalářky 2020
tentokrát on-line

 

 Vzhledem k aktuálnímu dění a všem opatřením proti šíření nákazy koronavirem pořádá UMPRUM výstavu Diplomky a bakalářky on-line.
Prohlédněte si práce jednotlivých čerstvých absolventů Ateliéru skla UMPRUM.

Absolventi magisterského studia

Daniela Chodilová - Relikviarum

Relikviarum je závěrečným projektem mé experimentální práce s vodním sklem. Vytvořila jsem kolekci šesti relikviářů v materiálovém provedení sklo, dřevo, kov, plast. Hlavní část každého relikviáře je dvoustěnná nádoba, ve které jsem vytvořila na krajkovou textilii dekor pomocí chemické reakce vodního skla a solí. Dekory, jež neustále pracují v čase, dokud se nepromění ve vytvrzené sklo. Baví mě, jak si můžu pohrát s každým dílem jinak a ovlivnit tak procesy, jenž se v přírodě odehrávají stovky let. Vytvářím je přidáváním a smícháváním organických a chemických materiálů. Důležitou roli hraje i náhoda, která formuje určité struktury pokaždé jinak.

Absolventi bakalářského studia

František Jungvirt - Frangible scenery

Objekty, které vytvářím, jsou úzce spjaté s krajinou a prostředím, ve kterém jsem vyrůstal, kde jsem se učil respektu k přírodě, a odkud pramení má fascinace hmyzem. Pouhým okem vizuálně zajímavé shluky hmyzích živočichů stavím do snahy znovu přiblížit svému okolí přírodu a životně důležité procesy a pohyby kolem nás.

Daniela Chodilová - Relikviarum

František Jungvirt - Frangible scenery

Daniel Kinský

David Šedina

Marieta Tendenacová

Petra Tomišová