Zvláštní cena pro Františka Jungvirta v soutěži Junior Glass Ways 2018
Vytvořeno: 6. 3. 2018 od Ateliér skla

Zvláštní cenu za řemeslnou kvalitu v soutěži Junior Glass Ways 2018 získal student Ateliéru skla UMPRUM František Jungvirt za vázy Fleur Noir a Fleur Blanche.

Oceněné vázy vznikly v letním semestru 2017 v Ateliéru, kdy studenti řešili zadání na téma Květina. Tvar váz Fleur Noir a Fleur Blanche je inspirovaný lupenem květu. Opálové sklo a na něm vrstva kříšťálu představují pomyslnou vodní hladinu na které se kvítky vznáší. Samotná malba lučních květů je snahou o co nejreálnější zobrazení přírody která nás obklopuje. František zde využívá i optických vlastností skla.

Kromě prestižního ocenění za řemeslo získal oceněný student Ateliéru skla i rezidenční pobyt ve sklárně Moser v Karlových Varech.

 

Junior Glass Ways 2017 - mezinárodní soutěž pro studenty uměleckých škol se zaměřením na výtvarné umění a design, kde je sklo či odkaz na skleněný materiál nedílnou součástí studentské práce. Po 8 ročnících konaných pod názvem Sanssouci Junior Glass Match v Karlových Varech se soutěž přemístila do atraktivního prostředí Centra sklářského umění v Sázavě a změnila název na Junior Glass Ways.

 

Práce všech oceněných studentů bude možné vidět v nově zrekonstruované sklářské huti František v Sázavě.

4. 3. – 2. 4. 2018
Sklářská huť František v Sázavě