Společná přehlídka UMPRUM a Bunka Fashion Graduate University
Vytvořeno: 23. 8. 2017 od Katedra užitého umění

UMPRUM a Bunka Fashion Graduate University na Mercedes-Benz Prague Fashion Week

 

Termín přehlídky: pondělí 4. 9. 2017 ve 13 hodin
Místo akce:
Koloseum Štvanice - tenisové kurty, Praha 7

 

 

 

Studenti Ateliéru módní tvorby a Ateliéru designu oděvu a obuvi Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze a prestižní japonské Bunka Fashion Graduate University (BFGU) se představí na společném pásmu módních přehlídek na Mercedes-Benz Prague Fashion Week v Praze.

Ateliéry UMPRUM zabývající se módou a oděvními doplňky si upevňují své přední postavení i mimo hranice České republiky. Důkazem jsou několikanásobné úspěchy obou oděvních ateliérů na International Fashion Showcase v Londýně, nebo řada přehlídek v zahraničí. Kromě těchto aktivit škola již dlouhodobě úspěšně spolupracuje s japonskou Bunka Fashion Graduate Univerzity. Po výstavě (2015) a přehlídce (2017) studentů Ateliéru designu a obuvi UMPRUM na Bunka  Graduate Fashion Week v Tokiu přijala japonská univerzita pozvání, aby se mohla prezentovat v Praze na společné přehlídce. Zároveň profesor této školy Shoji Babazono připravil na úterý 5. září pro studenty UMPRUM speciální workshop.

„Spolupráce s Bunka Fashion Graduate University je pro naše studenty velikým přínosem a zdrojem další inspirace. Jsem velmi ráda, že se rok od roku prohlubuje a stále nacházíme nové projekty a příležitosti pro studenty z obou škol“, říká vedoucí Ateliéru designu oděvu a obuvi Liběna Rochová, která je hlavní iniciátorkou spolupráce mezi oběma školami. 

Přehlídka se bude dělit do samostatných bloků. Bunka Fashion Graduate University v bloku „New Creators Show“ bude prezentovat čtyři vybrané absolventy a jejich samostatné módní koncepty: Takumi Sakurai s kolekcí „Pirka“, Shao-Huai Chiu s „It´s all our fault“, Supawee Hirunpanich s „ Taboo“ a You Liang s oděvy na téma „Open your heart.

Ateliér Designu oděvu a obuvi vedený Liběnou Rochovou předvede nejnovější projekt „Real Fashion For Real People“.  V tomto případě měli studenti za úkol vytvořit oděvní kolekci pro šest osob zastupujících různé společenské vrstvy z pokud možno co nejširšího společenského spektra. Studenti se inspirovali především lidmi ze svého okolí nebo kontakty ze sociálních sítí a vzhledem k tomu se jejich tvorba zaměřila na styl odpovídající reálným zákazníkům.

„Na tomto projektu se studenti naučili nejen udržet tvůrčí koncept v ucelené kolekci, ale také orientovat se v oboru – od pořízení veškerých doplňujících prvků, přes stanovení prodejní ceny, po získávání zpětné vazby od zákazníků,“ přibližuje cíle projektu doc. Liběna Rochová.

Ateliér módní tvorby pod vedením Pavla Ivančice představí svůj projekt inspirovaný filmem, přesněji tím, jak filmová fikce inspiruje oblečení, „Beyond the Frame“. Studenti po rešerši vybrali čtyři filmy či seriály – Orlando, Ovoce stromů rajských jíme, Omámení a zmatení a Twin Peaks. Úkolem bylo navázat na odkaz filmu a nalézt paralelu do současnosti s důrazem na generační výpověď.

„Výsledné kolekce jsou volnou interpretací těchto snímků. Objevují se v nich prvky sebereflexe a ironie, studenti do nich vnáší originální postupy a metody, představují tradice v nečekané podobě, nacházejí nové perspektivy a inovace. Podařilo se jim  posunout neotřelým způsobem hranice lidského vnímání, hierarchie vztahů a obecných stereotypů“, hodnotí roční práci svých studentů Pavel Ivančic.

 

Všechny tři jmenované kolekce studentů Bunka Fashion Graduate University a UMPRUM bude možné vidět v pondělí 4. září ve 13 hodin v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week na pražské Štvanici.    

Prezentujíci studenti:
Bunka Fashion Graduate Univerzity: Takumi Sakurai, Shao-Huai Chiu, Supawee Hirunpanich a You Liang
Ateliér designu oděvu a obuvi: Adam Kost, Agáta Seeháková, Antonina Zablocká, Linda Zabilková, Natalie Dufková, Natalie Nepovímová, Tereza Kanyzová, Karolína Karpíšková, Kateřina Hynková, Barbora Procházková, Pavlína Miklasová
Ateliér módní tvorby: Mikuláš Brukner, Jan Grabowski, Renáta Dračková, Vendula Niklová, Markéta Kaplánová, Mia Jadrná, Sára Sedláková, Kristína Duhová, Karolína Liberová

 

 

Tisková práva MBPFW - Návrhářské naděje