Alternativní kostým 21. století
Vytvořeno: 30. 4. 2018 od Ateliér textilní tvorby

Kolokvium: ALTERNATIVNÍ KOSTÝM 21. století

pátek 4. 5. 2018 od 9.30 hodin

 

Skautský institut, Staroměstské nám., Praha 1

 

Vedoucí Ateliéru textilní tvorby Jitka Škopová vystoupí na mezinárodním kolokviu ALTERNATIVNÍ KOSTÝM 21. století. Kolokvium je věnované netradiční práci nejen s divadelním kostýmem, ale také novým trendům a technologiím v kostýmní tvorbě. 

Vystoupí zde osm kostýmních výtvarnic a umělkyň, které představí svou práci a pohled na netradiční kostýmní tvorbu a materiály. 

Akci zahájí krátký experimentální workshop performerky Katji Schii a scénografky Christiny Lindgren (http://www.khio.no/en/about/staff/christina-lindgren) vedoucí katedru scénografie v Oslu s názvem Dragon skin. Těšit se můžeme také na příspěvky od českých kostýmních výtvarnic Simony Rybákové, Jana Prekové a Marie Jiráskové. Svou práci a alternativní kostýmní tvorbu v Maďarsku představí Fruzsína Nagy (http://radnotiszinhaz.hu/fruzsina-nagy/) a performerka Jasmine Polak předvede ukázky tvorby polské kostýmní výtvarnice Doroty Nawrot (http://cargocollective.com/dorotanawrot) a ve svém příspěvku se zaměří na úlohu herce v extrémním kostýmu. Přednáškový program uzavře výtvarnice Jitka Škopová příspěvkem o experimentálních materiálech a textilu, kterým se věnuje jako vedoucí atelieru Textilní tvorby na pražské UMPRUM. Po skončení přednáškového bloku bude navazovat neformální raut.

Kolokvium je pořádáno Divadelní fakultou AMU ve spolupráci s PQ, v rámci edukačního programu festivalu Zlomvaz (http://www.zlomvaz.cz/2018/), jako součást doktorandského studia Jitky Pospíšilové. Garantem projektu je doc. Andrea Králová, která celý program uvede.  Kolokvium bude po celou dobu simultánně tlumočeno čj/aj. Logo akce bylo inspirováno kostýmy výtvarníka Nicka Cavea.

 

fb event: https://www.facebook.com/events/172638866725486/

 

Na kolokvium je nutná akreditace, počet míst je limitován, proto si prosím pořiďte svou akreditaci dopředu na:

https://goout.net/cs/jine-akce/kolokvium-alternativni-kostym-21-stoleti/eoewc/#“T":"2018-05-04T09:30:00"

 

Cena vstupenky je 200 Kč, v ceně je celodenní pohoštění a večerní neformální raut, kde bude diskuze pokračovat nad chlebíčky a sklenkou vína. 

Varianta za 300 Kč sebou navíc přináší i akreditaci na všechny After party festivalu Zlomvaz 2018.