Aš po Už/horod
Vytvořeno: 2. 3. 2018 od Ateliér textilní tvorby

Aš po Už/horod

Aš po Už/horod

Představujeme 1. část dvousemestrálního projektu, který 
se zabývá souvislostmi, jež přispěly k založení Československa roku 1918. 

Na tomto tématu současně pracují studenti Ateliéru textilní tvorby UMPRUM a studenti Textilního designu VŠVU z Bratislavy.

Projekt má snahu propojit výzkum osudů významných podnikatelských rodin, které stály u zrodu založení první republiky, se současnou uměleckou tvorbou v oblasti textilního designu. Každý student si zvolil rodinu, firmu, obor a lokalitu, se kterou vedl dialog. Výstupem je textilní design, propojující vybrané obory v návaznosti na využití konkrétní produkce dané firmy. Např. Preciosa / skleněná bižuterie a textil, Vincentka Luhačovice / hydrogel a textil, Sochor Dvůr Králové n.L. / textilní tisk.

 

 

Variabilní pavilon

Všechny textilní výstupy budou v září a říjnu 2018 představeny v rámci putovní výstavy, která se uskuteční při příležitosti oslav 100 let od vzniku Československa. Součástí projektu bude 
i cyklus přednášek/debat v jednotlivých městech dle původu vybraných rodin. Pro tyto panelové diskuse studenti vytváří návrh textilního variabilního pavilonu. Nyní představujeme první verze textilních inovativních struktur pro tuto drobnou architekturu.