Expozice Experiment, Heimtextil, leden 2016
Vytvořeno: 28. 1. 2016 od Ateliér textilní tvorby

Heimtextil - FIlip Menšl, 1. ročník doktor. studia

Začátkem tohoto roku proběhl již 45. ročník veletrhu bytového textilu Heimtextil. Jedná se akci obřích rozměrů, za kterou mluví čísla: 2 866 vystavovatelů 61 národností, 67 000 návštevníků a 21 podlaží. Slovo „příliš“ dostatečně nevystihuje pocit z množství textilních výrobků, které zahltí každého, kdo vstoupí do areálu Messe Frankfurt v době konání Heimtextilu. Heimtextil slouží jako velké tržiště pro dohadování kontraktů, ale také jako zdroj inspirace a barometr trendů.
Každoročně organizátoři připraví Theme Park, kde jsou prezentovány čtyři hlavní trendy. Jsou to velmi rafinovaně připravené instalace a esteticky kultivované koncepty které mají navodit náladu barev, materiálů jež by měly být následující rok trendem v bytovém textilu.  
Zdravý životní styl byl ústředním tématem a trendem Heimtextilu 2016. Představeny byly 4 různé podtrendy, které s tématem Well-being souvisely. Vybráni byli designéři, umělci, barvy, struktury, materiály, technologické vychytávky a přednášky, které měli poukázat na náš zájem  o „lepší život.“ 

Každoročně se Ateliér textilní tvorby představuje formou stánku ve studentské sekci Campus. Tentokrát studenti ukázali výsledky dvouletého projektu Experiment, který měl za úkol vyvinout nové netradiční materiály. Vystavené materiálové zkoušky dokázaly zaujmout a přinesly pozitivní ohlas.