Kolekce plavek Sáry Matysové na titulní straně Dolce Vita
Vytvořeno: 5. 8. 2020 od Ateliér textilu

 Nová kolekce Sáry Matysové na titulní straně Dolce Vita

 

Studentka Ateliéru textilní tvorby UMPRUM Sára Matysová připravila pro novou značku IHOR kolekci sytě modrých plavek Swimwear ušitých z recyklovatelného materiálu z poškozených rybářských sítí. Jejích sportovních plavek si hned všiml časopis Dolce Vita a uvedl ji hned na titulní straně. Kolekci nafotil Robert Vano v duchu Miroslava Tichého.

 Minimalistická střihová konstrukce jednodílných plavek s dlouhým rukávem je vytvořena pro každý typ postavy tak, aby nositelkám nabídla flexibilitu a maximální pohodlí ve vodním prostředí. Zářivá modrá propůjčuje plavkám hravou energii, která láká k radostnému pohybu mezi vodními vlnami. Nositelky s citlivou pokožkou IHOR swimwear ochrání před slunečním zářením, slanou nebo chlorovanou vodou. Nadčasový design zároveň umožňuje využití i jako stylového trikotu k běžnému nošení.

 Plavky vychází z malosériové výroby v České republice za dokonalého řemeslného zpracování těch nejkvalitnějších dostupných materiálů. Nosným prvkem celé kolekce je italský recyklovaný materiál ECONYL®, který přirozeně odráží současný etický přístup k navrhování nových oděvních forem s ohledem na využití dostupných lokálních materiálů a výroby. Tento materiál 21. století se získává z poškozených nylonových rybářských sítí a různých druhů nylonového odpadu, který znečišťuje světové oceány. Jeho koupí a zpracováním je tak možné přispět k boji za čistší oceány a podpořit recyklační procesy v oděvním průmyslu.

 Navrhování plavek není pro Sáru Matysovou novinkou. První kolekci Hydrocollection vytvořila v rámci ateliérového projektu Aš po Užhorod, kdy se nechala inspirovat lázeňskou tradicí prvorepublikových Luhačovic. Na jaře 2020 založila společně s Ihorem Sabadoshem, studentem Ateliéru designu nábytku a interiéru, společnou značku IHOR, která se zaměří jak na design plavek, tak textilu do interiéru a dalších drobných doplňků.