Textil a architektura na Heimtextilu
Vytvořeno: 9. 1. 2018 od Ateliér textilní tvorby

TEXTIL A ARCHITEKTURA

 

Heimtextil

9. 1. 2018 - 12. 1. 2018
Frankfurt nad Mohanem, Německo

 

Největší textilní veletrh na světě Heimtextil nastíní budoucnost designu. A Ateliér textilní tvorby na něm nebude chybět!

Designové trendy, technické inovace a špičkové kolekce bytového textilu a vybavení od mezinárodních dodavatelů: díky svému jedinečnému portfoliu, jež nemá ve světě obdoby, dokáže veletrh Heimtextil nabídnout svým návštěvníkům skvělý přehled o všem, co se bude na trzích dít v následující sezoně.

Jedním z trendů, na který se veletrh letos zaměřil, je Budoucnost ve městech. Urbanizace je jedním z klíčových témat současnosti i Theme Parku v rámci veletrhu. Nový trendbook a přehlídka v rámci veletrhu poskytnou všem zájemcům ucelenou představu o tom, jak budou vypadat interiéry v budoucnosti. Jak budeme žít, pracovat, nakupovat a bavit se? Čtyři takzvané Prostory („Spaces“) budou skvělou platformou pro prezentaci lifestylových trendů, mnoha průkopnických projektů a ukázek kreativní práce.

Ateliér textilní tvorby UMPRUM se zde představí se svým projektem Textil a architektura.
„ Uvědomujeme si, že se textilní architektura stává důležitým hráčem na poli stavebních materiálů. Vlákna obecně jsou prvky nacházející se ve stavbách mnoha přírodních struktur a zkoumání těchto principů může přinést výrazné zefektivění staveb jak z hlediska jejich ceny, hmotnosti, likvidace, tak samotné výstavby“, říká k projektu samotnému vedoucí Ateliéru textilní tvorby UMPRUM Jitka Škopová.

 

Čím konkrétně se na Heimtextilu studenti UMPRUM představí:

Flexible Space / Flexibilní prostor - Sudenti Tom Šindelář a Darek Zahálka představují pohyblivé variabilní struktury, které vynalézavě optimalizují dostupný životní prostor za pomoci konvertibilního a adaptabilního designu.
Jedná se o řešení pro obyvatele velkých měst, kteří stále častěji žijí jako moderní nomádi ve stále se zmenšujících bytech.

Aneta Dvořáková představuje projekt Architektura pro salát. Uvědomuje si, že popularita tvoření a věcí, které si člověk dokáže udělat víceméně sám, způsobila ve světě výrobců revoluci. Tento trend vnímá jako potenciál změnit od základů výrobu, a přidanou hodnotou je zdraví životní styl, lokální zahradničen a sdílený prostor. Můžeme si postavit vlastní fóliovník na balkóně, dvorku, kdekoli.

Nafukovací informační systém od Natálie Navrátilové je vytvořen ve spolupráci s českým výrobcem – Fatrou Napajedla. Jednoduchý stojan je obohacen o nafukovací segmenty, které svojí lehkostí, transparentností a chvějivým pohybem v exteriéru umožňují maximální efekt. Tímto přístupem došlo k inovaci v standardně používaných výrobních postupů Fatry Napajedla.

Řada sedacích objektů OCTA Ihora Sabadoshe se pohybuje na pomezí objektu a sedacího nábytku. Je navržen s maximálním ohledem na technické možnosti materiálu, jeho zpracování a zachování opětovné recyklace. Jedná se o desky Packwall vyrobené z drceného nápojového kartonu, které obsahují papír, hliník a plast. Tvarosloví nábytku nepřebíjí dominanci struktury materiálu, která ho maskuje, a je připraven pro vyniknutí při použití povrchových uprav jako například podýhováni.