Zhodnocení studentské grantové soutěže 2020
Vytvořeno: 30. 4. 2021 od Věda, výzkum

V roce 2020 proběhla Studentská grantová soutěž, ve které bylo podpořeno celkem 21 projektů v celkové výši 1 762 620 Kč, z toho 11 doktorských a 10 magisterských.

I přes nesnadnou situaci způsobenou pandemií COVID-19 bylo dokončeno všech 21 projektů. 19 z nich v plném rozsahu a 2 byly realizovány částečně.

Díky podpoře vzniklo 7 diplomových a 4 disertační práce. 

Pět projektů zaznamenalo nominaci či ocenění na prestižních festivalech, přehlídkách a fórem. Jednalo se o:

·       Projekt „Missing Studies“ Josefa Gečnuka byl vybrán polskou vzdělávací institucí PJATK, aby prezentoval výsledky projektu na konferenci v rámci mezinárodního festivalu IF – Social design for Suistainable cities.

·       Projekt „Inovace v oblasti autorských pletenin v rámci diplomové práce“ Mikuláše Bruknera byl zařazen do výběrové výstavy Talente 2021 v rámci Internationalen Handwerksmesse München (vyhlášení se vzhledem k pandemii neuskutečnilo) a získal nominaci na Czech Grand Design 2020 v kategorii Módní designér roku.

·       Projekt „Bioprint ako synergia biologického rastu a aditívnej fabrikácie“ Veroniky Miškovičové získal nominaci na Designbloku 2020 v kategorii Nejlepší školní prezentace.

·       Projekt „Technologická inovace materiálů a postupů výroby forem pro skleněnou tavenou plastiku“ Vendulky Prchalové byl zařazen do výběrové 

·       výstavy Talente 2020 v rámci Internationalen Handwerksmesse München.

·       Projekt „Animovaný dokument-výzkum a vývoj“ Michaely Režové získal ocenění na Animačním espressu v rámci filmového festivalu Anifilm 2020 a nominaci na mezinárodní fórum CEE Animation Forum v kategorii Rising stars.

Bylo dosaženo celkem šesti výstupů, které byly registrovány v informačním systému výzkumu, vývoje a inovací (RIV). 

·       1 x C – Kapitola v odborné knize - Veronika Miškovičová

·       2 x D – Stať ve sborníku – Elena Fialková, Michaela Režová

·       2 x E – Uspořádání výstavy – Barbora Mrázková, Viktor Kopasz

·       1 x W – Workshop – Veronika Miškovičová


Číst více...