Cory John Scozzari: KAPLE
Vytvořeno: 20. 4. 2022 od Katedra volného umění

Cory John Scozzari: KAPLE

27. 4. 2022 od 18 hodin
UMPRUM, nám. Jana Palacha 80, Praha 1, 1. patro, posluchárna 115
 

Přednáška bude v anglickém jazyce
Událost je součástí programu Ateliéru s hostujícím umělcem UMPRUM

 

Katedra volného umění UMPRUM Vás zve na veřejnou přednášku umělce a kurátora Cory Johna Scozzariho Kaple.

Ve své přednášce Kaple představí umělec a kurátor Cory John Scozzari svůj projekt Cordova a svůj přístup v práci s umělci obecně. Předloží svou tezi o výstavním prostoru jako svatém komunikačním místě a paralelu mezi kurátorskou a kněžskou rolí.

Přiblíží vlastní cestu k těmto úvahám a formativní roli, kterou náboženství v jeho životě sehrálo. Součástí přednášky jsou jeho otázky ohledně nevyslovitelného, transubstanciace (změny podstaty), queerness a nekompatibility víry.

 

Cory John Scozzari (*1988, Florida) je kurátor, umělec a píšící autor. Studoval kurátorství na Goldsmiths a fotografii a dějiny umění na SCAD. Je zakládajícím členem kurátorského projektu Cordova, založeného v r. 2016 ve Vídni, v současnosti působícího v Madridu. V r 2015-2019 kurátorsky působil v Thyssen-Bornemisza Art Contemporary (TBA21) ve Vídni a v Madridu. Založil a spolu-řídil projekt Jupiter Woods v Londýně a Vídni (2014–16).
Píše kritické texty a publikuje online i v tisku, např. v Rhizome, Mousse, Spike a Texte Zur Kunst.  Mezi jeho poslední kurátorské počiny v Cordova patří výstava Bruno Zhu: I am not afraid nebo Jurgen Baladiga: Hover. Kurátoroval např. veřejný program o bohu a víře Treunos y Luz v La Casa Encendida v Madridu nebo skupinovou výstavu Mere Sky v CAPC v Bordeaux.

 

Reprodukce malby s námětem kříže a dvou modlících se andělů, namalované na kovovém sloupu v bývalé koňské stáji v Madridu. Autorem je neznámý obyvatel z doby před použitím místa jako sídla komerční galerie.