Kapitola #1 : Prodloužená kůže
Vytvořeno: 7. 10. 2020 od Ateliér volného umění IV (Fotografie I)

Kapitola #1 : Prodloužená kůže

9.10. – 25.10.2020

NetGallery, České centrum v Paříži

Performance a debata budou živě přenášeny rádiem R22 Tout-monde (https://www.r22.fr) a Station of Commons (http://stationofcommons.org

České centrum v Paříži zahájilo nový projekt věnovaný současnému umění a dialogu mezi českou a francouzskou mladou uměleckou scénou. Projekt zahájí společná výstava Prodloužená kůže, na které budou ČR reprezentovat studentky Ateliéru fotografie I UMPRUM Karolína Matušková a Lucie Zelmanová.  

Jejich práce jsou vystaveny v dialogu s fotografiemi studentů Beaux-arts Tanii Gheerbrant a Tilhenn Klapper.

 Jsme součástí komplexní sítě vztahů a propojení, v jejíchž spodních vrstvách se rozkládá něco, co je možné považovat za technologické nevědomí; jako by naše přirozené vnímání bylo v neustálém kontaktu s touto autonomní strukturou, která organizuje informace podle svého vlastního uvážení, nezávisle na nás. Jsme to my, a přesto máme někdy pocit, jako by za nás rozhodovalo něco jiného, jakoby nám někdo či něco tiše našeptávalo, co si máme myslet, cítit, po čem máme toužit a čeho se máme naopak bát. Plujeme na vlnách ohromné komunikační infrastruktury, která sahá od dna oceánů, po krajinu ve které žijeme, až do nebe. Pokouší se zjistit, kdo jsme a co děláme, odhadnout, v jakém emočním stavu se právě nacházíme a vyhodnotit, jaké budou naše další kroky. Ovlivňuje nás, stává se naší prodlouženou kůží, druhou přirozeností, spoluvytváří naše emoce, upravuje naše vzpomínky, ovlivňuje naše inklinace, přičemž všechny tyto procesy probíhají velice subtilně, podprahově, způsobem, který nás nutí klást si otázky, do jaké míry jsme to vlastně ještě my a do jaké míry za své bereme to, co je do nás vepsáno něčím či někým zvenčí. (Simona Dvořáková)


Program on-line vysílání:
8. 10.
18h & 19h Performance Tilhenn Klapper
20h - 22h Zvuková experimentace Grégoire Rousseau (Station of Commons) & Victor Villafagne

9. 10.
18h Setkání s umělci : Tania Gheerbrant, Tilhenn Klapper, Karolína Matušková, Lucie Zelmanová
19h - 21h Performance KengTéguia, Debata Nataša Petrešín-Bachelez a Elena Sorokina (Initiative for Practices and Visions of Radical Care)

 

Vystavující umělkyně: Tania Gheerbrant (Beaux-Arts), Tilhenn Klapper (Beaux-Arts), Karolína Matušková (UMPRUM), Lucie Zelmanová (UMPRUM)
Kurátorky: Simona Dvořáková, Eva Drexlerová
Za účasti: Kengné Téguia; Nataša Petrešin-Bachelez a Elena Sorokina (Initiative for Practices and Visions of Radical Care); Grégoire Rousseau (Station of Commons); Victor Villafagne; Radio R22 Tout-monde