Learning About Images by Listening to Music - Filip Marcel Mayer
Vytvořeno: 16. 4. 2021 od Ateliér fotografie I

 

Filip Marcel Mayer
Learning About Images by Listening to Music
3. sezóna, 1. epizoda

22.4. 2021 od 18:45, on-line na https://learningbylistening.tumblr.com;  @learningbylistening.tumblr.com

 

Learnigng About Images by Listening to Music je zpět! Tentokrát se k nám můžete připojit z pohodlí domova a přidat se na venkovní procházku s architektem žijícím a pracujícím ve švédsku Filipem Marcelem Mayerem, vybaveným 360° kamerou nad hlavou, speciálním oblekem a novým hudebním mixem.

 

Ahoj! Tohle mám v plánu: Ta událost bude připomínat neformální chodící přednášky takzvané Peripatetické školy —starý řecký způsob vedení přednášek za chůze. Jedna z vlastností chůze je kruhová, podobně jako v dramatu naší plánované vycházky. Tady to ilustruje tento diagram. Takový krouživý pohyb může mít za následek, že uvidíte kruhy a smyčky, při poslechu hudby a sledování obrazů, téměř kdekoliv. Jsme plní oscilátorů! … vrýváme a skládáme si je do paměti. Pokusím se všechno to chození, mluvení, ohlížení okolo a poslouchání spojit do jedné smyčky. Uvidíme, kam nás to přivede na konci naší procházky.
— Filip

Při práci se zvukem a obrazem Filipa Marcela Mayera zajímají rekurzní narativita a zpětné vazby. instagram.com/filipmarcelmayer

 

Tato událost bude streamovaní online na konkrétní adrese, jež bude zveřejněna na odkazu https://learningbylistening.tumblr.com krátce předem. Prosledování události doporučujeme použít VR headset kompatibilní s 360° video streamy na YouTube.com. Headset však není nutně podmínkou a sledování na standartním displeji bude také fungovat.

Learning About Images by Listening to Music je série poslechově zaměřených událostí, které organizuje Martin Kohout a Ateliér fotografie 1, UMPRUM v Praze. https://learningbylistening.tumblr.com 

Vizuál aktuální sezóny vytvořil Jiří Macků.