Lenka Glisníková a Tatiana Nikulina - Křehkosti a cuketový sorbet
Vytvořeno: 7. 8. 2018 od Katedra volného umění

 

Lenka Glisníková & Tatiana Nikulina – Popy Story: Křehkosti a cuketový sorbet
čtvrtek 16. 8. mezi 18:00 a 19:30
vstup zdarma

 

Site-specific performance studentek UMPRUM Lenky Glisníkové (Ateliér fotografie) a Tatiany Nikuliny (Ateliér sochařství) je zaměřená na přesahy sochařských instalací směrem k performance, fotografii a videu. Akce se bude konat v Masarykově pracovně v Galerii Rudolfinum.

 Tatiana Nikulina je původem z Irkutsku, pokračuje v magisterském studiu v ateliéru sochařství na UMPRUM pod vedením Dominika Langa a Edith Jeřábkové. Vystavovala například na skupinové výstavě Against Nature: Mladá česká umělecká scéna v Národní Galerii v Praze nebo v rámci Aparát utopického pozorovateľa v Galerii Krokus v Bratislavě. Sólově vystavovala ve Fait Gallery Preview v Brně a v pražské Galerii Jelení.

 Lenka Glisníková absolvovala bakalářský program v Ateliéru fotografie pod vedením Michala Kalhouse na Ostravské univerzitě, dále pokračuje v magisterském studiu na UMPRUM v Ateliéru fotografie pod vedením Aleksandry Vajd a Martina Kohouta. S Taniou Nikulinou vyvíjely v posledním semestru společnou aktivitu v rámci Ateliéru s hostujícím pedagogem pod vedením Marie de Brugerolle, který byl tematicky zaměřen na performance a roli objektů v ní.
Akce proběhne v rámci letního programu Free Summer Events Galerie Rudolfinum. Pro více informací sledujte dále  Facebook a web Rudolfina.

 

Zdroj: www.galerierudolfinum.cz