Kryštof Strejc na skupinové výstavě ANGSTLUST. Can you resist the evil of the thriller?
Vytvořeno: 19. 6. 2018 od Ateliér malby

ANGSTLUST. Can you resist the evil of the thriller?

21. 6. –1. 7. 2018

Schimmel Projects - Art Centre
Großenhainer Str. 61–63, Dresden

 

Student Ateliéru malby Kryštof Strejc a dva absolventi Akademie výtvarných umění v Drážďanech - HFBK Dresden se představí na skupinové výstavě ANGSTLUST. Can you resist the evil of the thriller? v Drážďanech.

ANGSTLUST je německý výraz pro mravenčení ze strachu. Kromě výstav mají lidé obvykle sklon propojovat tento výraz s hororovými filmy nebo strachy. Průvody duchů, bizarní scenerie, zvuky a světla vzbuzují v návštěvnících zvědavost. Raiko Sáncher a Miriam Schröder vytvořili pro výstavu prostor, ve kterém jsou práce prezentované v řadě různých perspektiv, ve kterých má divák možnost se poghybovat. Videa, sochy a malba jsou hmatatelné prostřednictvím asociací a prožitků.

vystavující umělci: Kryštof Strejc, Theo Huber,  Magdalena Schön
kurátoři: Raiko Sánchez,  Miriam Schröder

 

 

Kryštof Strejc (1994) - student Ateliéru malby Jiřího Černického a Michala Novotného na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze.
Autor vytváří rozměrné pastelové kresby, které kombinuje s objekty a sochami či vše spojuje dohromady. Důležité je spojení materiálů, formy obrazu, asociací a jednotlivých názvů. Podněty pro nejnovější výstavu Xanax, Hype, M.O.B., Crabs  vycházejí z mysticko-magického a čarodějného světa, který se odehrává mezi současnými fashion brandy Thrasher a Supreme a vystupují v něm američtí rapeři Kendrick Lamar (v mikině Dreamer) a Lil Wayne, 
R&B zpěvačka Rihanna, kteří jsou propojeni v zájemné symbioze s mistrem Shaolinu a Shambally Kwai Chang Cainem z Čínské čtvrti. V boji proti zlým silám mu pomáhá Black Panther, wakandský král T'Challa, tygři a další postavy ze zvířecí říše, fitnessfreaks, Usain Bolt a také autor sám. Všichni dohromady bojují proti temné magii stínového vraha.

 

http://www.schimmelprojects.com/

https://www.facebook.com/Schimmelprojects

https://www.instagram.com/schimmelprojects_artcentre/

https://www.facebook.com/events/611081595923347/ - událost na FB