Tvorba Barbary Novorodé na výstavě Umělec umělci vlkem
Vytvořeno: 13. 4. 2022 od Ateliér volného umění II (Malba)

Umělec umělci vlkem
20. 4. - 20. 5. 2022
vernisáž 19. 4. od 18:00 
Moving Station, Koperníkova 56, Plzeň
FB událost vernisáže

 

Barbara Novorodá, studentka Ateliéru volného umění II, jež je zároveň členkou umělecké skupiny PES5, se zúčastní skupinové výstavy Umělec umělci vlkem v plzeňské Moving Station.

Umělecká skupina říkající si PES5 se skládá ze čtyř studentů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara a jedné studentky UMPRUM. Na nadcházející výstavě v Moving Station se zaměří na téma umění jako boje o medaile, ve kterém na někoho vždycky musí vyjít bramborová. Velmi aktuální otázku posuzování kvality umění či uměleckého „gatekeepingu“ skupina bere jako koncepční odrazový můstek pro výstavu, která vzhledem k rozmanitosti zaměření svých členů přinese i nejrůznější způsoby ztvárnění zvoleného tématu. Instalace, objekt, malba a grafika. To vše propojené vnitřním smyslem pro humornou estetiku, která je skupině PES5 vlastní.

Doprovodný program výstavy zahrnuje komentovanou prohlídkua (v sobotu 30. 4. od 17:00) a happening When life gives you brambory (v rámci festivalu nového divadla a performance Nastevřeno, v neděli 15. 5. od 14:00)