Ateliér sochařství - Dominik Lang a Edith Jeřábková
Vytvořeno: 8. 1. 2017 od Ateliér volného umění I (Sochařství)

Ateliér sochařství a jeho pedagogové Dominik Lang a Edith Jeřábková se účastní doprovodného programu k výstavě TŘETÍ MYSL. Jiří Kovanda a (ne)možnost spolupráce.

Ve čtvrtek 12. 1. vystoupí v rámci Ateliéru Třetí Mysl od 10 do 18 hodin v Národní galerii, Veletžním paláci

 

Během výstavy TŘETÍ MYSL. Jiří Kovanda a (Ne)možnost spolupráce máte jedinečnou příležitost zúčastnit se ateliérových setkání studentů uměleckých vysokých škol v prostorách respiria Veletržního paláce. Jiří Kovanda zve ateliéry vysokých uměleckých škol, k nimž má osobní vazby, aby strávily den v Národní galerii v Praze, a staly se tak další performativní zkušeností, která nám může pomoci odhalit tajemství (ne)možnosti umělecké spolupráce.

Ateliér sochařství pod vedením Dominika Langa a Edith Jeřábkové je v současnosti jedním z nejvýraznějších ateliérů nejen na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, ale i v rámci celé České republiky. Ve svém programu navazují na klasické řemeslné či modernistické pojetí sochy, není pro ně však cizí ani konfrontace s nejaktuálnějším teoretickým diskursem.

V rámci ateliérového setkání uspořádaného k programu výstavy TŘETÍ MYSL. Jiří Kovanda a (Ne)možnost spolupráce se můžete těšit i na dva hosty: kurátora a ředitele Centra pro současné umění Futura Michala Novotného a historika umění Josefa Ledvinu, který je od letošního roku šéfredaktorem časopisu Art+Antiques. Tito hosté se spolu s umělcem Jiřím Kovandou a osazenstvem ateliéru Sochařství zaměří na současné formy a přístupu k umění, a to především v kontextu právě probíhající výstavě Against Nature: Mladá česká umělecká scéna kurátorů Chrise Sharpa a Edith Jeřábkové.

Vstup zdarma.

 

Zdroj: NG v Praze