Athény Partahhiana - rezidence v Athénách
Vytvořeno: 25. 4. 2016 od Ateliér sochařství

Projekt Vysoké školy uměleckoprůmyslové a Are Athény Partahhiana se po úspěšném měsíci plném výstav, workshopů a přednášek v Praze, přesouvá přímo do Athén.

Od 14. dubna do 31. května 2016 je zde pro skupiny vybraných studentů připraveno několik rezidenčních pobytů. Ty nejsou v této první fázi zaměřeny na konkrétní výstupy jako jsou výstavy či přehlídky, ale na propojení obou scén, výměnu témat a hledání možností konkrétní spolupráce. Plánován je v současné chvíli workshop s iniciativou Kassandras, která v sobě formátem rezidence propojuje experimentální zájmy současné architektury, umění a designu. Další akce budou záměrně vznikat postupně a reagovat tak na vlastní dynamiku projektu.

 

Program událostí

Kassandras (workshop), @ Kassandras, 22. – 27. 4. 2016, 14.00 - 19.00; (closing party), 27. 4., 20.00
Despina Zefkili (přednáška / lecture), @ 3 137, 26. 4., 10.45 

Iliana Fokianaki (prezentace / talk), @ State of Concept, 26. 4., 20.00 

Nadja Argyropoulou (přednáška / lecture), @ Museum of Cycladic Art & Byzantine and Christian Museum, 27. 4., 10.00

Georgia Sagri (prezentace / talk), @ Hyle, 7. 5., 19.00

Dora Economou (pretentace / talk), @ studio, 10. 5., 17.00

Minulé

Georgia Sagri (prezentace / talk), @ Hyle, 22. 4., 10.00

Anastasia Douka (prezentace / talk), @ Kassandras, 23. 4., 17.00 

 

 

Účastníci projektu:
Amani Althuwaini, Jesper Alvaer, Zbyněk Baladrán, Zuzana Blochová, Yury Beryozkin, Vjera Borozan, Jan Boháč, Tomáš Bryscejn, Tanya Byrne, Martin Cáb, Celeste Capine, Covadonga Casado, Vít Čechmánek, Filip Cenek, Jakub Červenka, Adam Chmiel, Ivana Cobejová, Moniek Dams, Barbora Dayefová, Viktor Dedek, Sian Dorrer, Marek Drážďák, Dana Dvořáková, Sarah Dubná, Eloise Froehly, Christina Gigliotti, Isabela Grosseová, Jan Haubelt, Lukáš Hofmann, Linda Hauerová, Jan Hrubeš, Lou Shao Hsuan, Edith Jeřábková, Tereza Jindrová, Šimon Kadlčák, Fátima Khaledová, Martin Kohout, Jan Kolský, Vanda Kovaříková, Pavel Klusák, Radim Langer, Tomáš Lorenc, Davy Mada, Johana Mohylová, Ondřej Mohyla, Barbora Moravová, Petr Nápravník, Vojtěch Novák, Tatjana Nikulina, Markéta Oplištilová, Eva Porcuna, Veronika Přikrylová, Jakob Ráček, Vojtěch Rada, Martina Růžičková, Monika Rygálová, Almog Sella, Eva Šmahelová, Rudolf Skopec, Peter Sit, Sláva Sobotovičová, Anais Staelens, Pavel Sterec, Ronja Hage Tange, Laura Trenčanská, Anna Ugolková, Alexandra Vajd, Viktorie Valocká, Ondrej Vinš, Lenka Vítková, Vojtěch Vlček, Jan Zálešák

 

Organizováno Are | are-events.org ve spolupráci s UMPRUM v Praze za podpory Magistrátu hl. města Prahy a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.